Egypt: celoroční lákadlo

27. listopadu 2010, 03:18 - Tomáš Vyšohlíd
27. listopadu 2010, 03:18

Přestože období dovolených je spojováno především s letními měsíci, každý rok si stále více Čechů zpříjemňuje deštivý podzim a dlouhou zimu cestami do zahraničí. Pokud nepatříte mezi milovníky zimních radovánek, co takhle chladnému počasí uletět do teplých krajin?

Foto: Wikimedia

Nepotřebujete přitom cestovat přes půl světa ani šetřit celý rok – zaleťte si třeba do Egypta, kde mají 360 slunných dnů v roce, a navíc v říjnu a v listopadu teploty mezi 25 a 30 stupni Celsia. Jestli si nevyberete z velkého množství nabízených zájezdů, nebo dáváte přednost cestování ve vlastní režii, můžete si do egyptské Káhiry pohodlně zaletět z pražského letiště. Třikrát týdně tam totiž směřuje přímá linka, která vás do největšího afrického města přepraví za méně než čtyři hodiny.

Egypt

Arabská republika leží v severovýchodní Africe. Ze severu zemi omývá Středozemní moře, z východu pak Rudé moře. Žije tu asi 78 milionů obyvatel. Většina z nich obývá hlavně velká města, jako je Káhira nebo Alexandrie. Egypt proslul zejména díky pyramidám nebo chrámovému komplexu Údolí králů. V posledních letech se právě Egypt stává velmi oblíbenou turistickou destinací, zdejší lidé jsou totiž velmi pohostinní, úslužní a ochotní. Za málo peněz je toho hodně k vidění a dovolenou si užijete opravdu v klidu a pohodlí.

  • *Jak se tam dostanete Nejednodušší je podívat se do Egypta v rámci dovolené s cestovní kanceláří. Vlastním plánům se ale meze nekladou, do této destinace totiž létají pravidelné spoje z Letiště Praha, kde můžete v případě delší cesty využít pro svůj vůz hlídaný a krytý Parking D. Kde se můžete ubytovat Egypt nabízí nepřeberné množství nejrůznějších hotelů. Lepší je zamluvit si ubytování dopředu přes internet. Využít můžete třeba stránky www.booking.com nebo www.tripadvisor.com. V Egyptě se platí egyptskou librou, bez problému tu ale fungují platební karty, dá se platit eury i dolary. Kulturní všehochuť Po příletu do metropole na vás čeká originální směs asijské, evropské a africké kultury, která společně s její historií, klimatem a službami dělá z Káhiry ideální turistickou destinaci. Pokud máte rádi dějiny, zajděte přímo v Káhiře do egyptského muzea za poklady z Tutanchamonova hrobu a dalšími staroegyptskými památkami, navštivte nejslavnější káhirskou mešitu Al-Azhar nebo Město mrtvých – jeden z největších hřbitovů islámského světa. Ten se rozkládá na úpatí pahorku Al-Mukattam a poblíž něj se nachází i slavná Citadela – rozsáhlá pevnost, která až do předminulého století sloužila jako sídlo egyptských vládců. Nevynechejte ani nejpopulárnější cestovatelský cíl – pyramidy v Gíze, jejichž návštěva je navzdory množství turistů jedinečný zážitek. Pyramidy v Egyptě jsou nejznámější a nejstarší z pyramidových staveb, patří k největším stavbám světa a jsou vytvořeny z velkých kamenných bloků nebo z cihel. Za vrcholné období doby stavitelů pyramid je považována vláda čtvrté dynastie, během které vznikly ty nejznámější: Chufuova, ale také Cheopsova či Velká pyramida, Rachefova a Menkaureova; ty jsou také pokládány za první (a jediný do současnosti zachovaný) div světa. Přestože o účelu i vzniku egyptských pyramid koluje řada mýtů, vědecký svět se shoduje na tom, že se jednalo o hroby králů. U některých pyramid stojí jedna či více menších pyramid, které někdy sloužily jako hroby manželek. Za zábavou i odpočinkem**

Hledáte-li zábavu nebo relaxaci, v Egyptě vám i v tomto směru vyjdou vstříc – můžete zkusit vyjížďku na velbloudech, jízdu na čtyřkolkách v poušti a ochutnat tradiční placky v beduínské vesnici nebo se vydat na výlet po Nilu. Pro ty, které už unavilo konvenční bydlení v hotelu, nabízejí cestovní agentury i vícedenní okružní plavby s ubytováním v luxusních kajutách. Před odletem vyzkoušejte i egyptskou kuchyni – třeba firaakh masti, což je místní grilované kuře.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít