EEN pomáhá malým a středním firmám zdarma k získání zakázek v cizině

12. ledna 2012, 21:41 - Profit, TZ
12. ledna 2012, 21:41

Získat zakázky v zahraničí? Pro menší firmy je to často jen obtížně řešitelný problém. Právě těmto firmám pomáhá celoevropská síť EEN. Česká pobočka působící při Centru pro regionální rozvoj ČR jim nabízí rozsáhlé spektrum služeb a většinu z nich zcela zdarma.

Foto: EEN

V roce 2011 díky činnosti EEN při CRR ČR podepsala řada českých firem obchodní kontrakty v zahraničí. Na základě souhlasu firem se zveřejněním lze jmenovat tyto společnosti:

Elektrizace železnic Praha, a. s. - vyhrála veřejnou zakázku na výstavbu trakčního vedení pro železnici v Estonsku a EEN při CRR ČR jí poskytlo detailní poradenství v otázkách vysílání českých pracovníků do zahraničí, správného určení daně z příjmu a DPH, sociálního a zdravotního pojištění, procedur k uznání kvalifikací.

PHA Czech, s. r. o. - Během mise českých firem na Slovensko uspořádané EEN při CRR ČR uzavřela osmiletý kontrakt na dodávku automobilových dílů.

B&B Flash Food service, s. r. o. - Díky poradenství a pomoci EEN při CRR ČR s příslušnými povoleními a procedurami začala firma prodávat české potraviny na zahraničních trzích.

Česká část sítě EEN působící při CRR ČR jednoznačně naplnila své poslání a pomohla českým firmám k rozšíření jejich obchodních aktivit v Evropě. Převážná část služeb EEN je bezplatná – je tedy pouze na šikovnosti firem, zda je dokáží využít,“ říká Markéta Reedová, generální ředitelka CRR ČR.

Aktivita Enterprise Europe Network při CRR ČR v roce 2011 byla rozsáhlá, uspořádala 17 seminářů a školení pro podnikatele o podnikání v EU, volném pohybu služeb a vysílání pracovníků nebo finančních zdrojích, kterých se zúčastnilo více než 500 zástupců malých a středních podniků. Skrze EEN bylo poskytnuto více než 600 individuálních konzultací a na více než 300 adres je pravidelně rozesílán bulletin EUwatch, který obsahuje informace a novinky z EU a nabídky a poptávky pro obchodní spolupráci firem.

Sdružení se též podílelo na organizaci obchodních jednání při významných evropských veletrzích, kterých se účastnilo na padesát českých firem, jejichž zástupci absolvovali celkem 338 předem připravených dvoustranných jednání se zahraničními partnery. Zároveň byla publikována odborná a praktická příručka pro podnikatele „Jak správně přeshraničně poskytovat služby a vysílat pracovníky“. „Tato publikace jako jeden z mála materiálů připravených sítí EEN byla přeložena do angličtiny, a bude tak sloužit kolegům celé sítě i podnikatelům v jiných členských zemích EU. To jen potvrzuje kvalitu služeb, které naše organizace poskytuje,“ doplňuje Marie Pavlů, ředitelka EEN při CRR ČR.

zdarma

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít