ECI posiluje v eSportu. Křetínský a Tkáč získali polovinu herní agentury Grunex - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

ECI posiluje v eSportu. Křetínský a Tkáč získali polovinu herní agentury Grunex

, čtk,
ECI posiluje v eSportu. Křetínský a Tkáč získali polovinu herní agentury Grunex
Zdroj: Profimedia.cz

Společnost EC Investments (ECI) Daniela Křetínského a Patrika Tkáče získala 50procentní podíl v herní agentuře Grunex, specializované na marketingové a PR aktivity zaměřené na počítačové a konzolové hráče a eSport. Cena akvizice nebyla oznámena.

Cílem akvizice je podle zprávy posílit oblast elektronických sportů v rámci ECI, spolupracovat v tomto segmentu s ostatními společnostmi, ve kterých drží oba podnikatelé podíl, zejména v mediálních společnostech sdružených v holdingu Czech Media Invest, a zároveň rozvíjet eSport v České a Slovenské republice. Dosavadní majitel Martin Liberský zůstává na základě uzavřené dohody jediným jednatelem a bude i nadále plně řídit chod agentury.

„Vstup silného partnera v podobě ECI nám otevírá dveře ke zcela novým příležitostem. Už v září oznámíme další projekty, které posunou eSport v České a Slovenské republice na zahraniční úroveň,“ uvedl Liberský.

Grunex je s více než desetiletou historií v současnosti největším subjektem v oblasti tuzemského herního marketingu, PR a eSportu. Jeho portfolio obsahuje vlastní herní weby se souhrnnou návštěvností přibližně 330 tisíc hráčů měsíčně, širokou škálu facebookových stránek s 500 tisíci fanoušky a také podíl v herním pořadu Re-Play na televizním kanálu Prima Cool.


V první evropské lize. Čeští byznysmeni pohlcují zahraniční firmy


„V oblasti hraní a eSportu speciálně, vidíme velký potenciál. Jedná se o odvětví, které se celosvětově velmi rychle rozvíjí a tohoto trendu se chceme účastnit a dále jej podpořit také v rámci České republiky a na Slovensku. Za tímto účelem jsme hledali vhodného partnera, který by vnesl do ECI potřebné zkušenosti,“ uvedl Miroslav Bodnár z ECI.

EC Investments drží 40procentní podíl ve skupině e-shopů Mall Group. ECI rovněž drží podíl v cenovém srovnávači Heureka. Tržby skupiny v loňském roce přesáhly 700 milionů eur. Vlastníky ECI jsou podnikatelé Daniel Křetínský (50 procent), Patrik Tkáč (40 procent) a Roman Korbačka (deset procent).

Přečtěte si také:

Křetínský dokončuje podmínky financování akvizice německého Metra, píše Reuters

Převzetí Metra aneb Jak česko-slovenští dravci nahrazují německou podnikatelskou dynastii

Kdo chce být miliardář. V Česku rostou nové úspěšné investiční skupiny

Německá síť Metro, o kterou usiluje Křetínský, odchází z Číny

Křetínský s Tkáčem začali vykupovat akcie Metra v hodnotě 150 miliard korun

Napětí v Le Monde: většinoví vlastníci vnímají Křetínského jako „zlého Čecha“

Ohodnoťte tento článek
Diskuze