Durabo vsadilo na kvalitu tisku

20. listopadu 2006, 00:00 - admin
20. listopadu 2006, 00:00

Leckdy zažitá představa, že státní podporu využijí jen velké či nadnárodní společnosti, je mezi podnikateli rozšířeným omylem. Že mohou uspět i menší firmy, jasně dokazuje případ rodinné firmy z Čelákovic. Tiskárna Durabo si s přispěním Evropské unie pořídila špičkovou tiskařskou linku japonské výroby a dokonce získala cenu za nejlepší projekt v kategorii Technologický rozvoj.

Leckdy zažitá představa, že státní podporu využijí jen velké či nadnárodní společnosti, je mezi podnikateli rozšířeným omylem. Že mohou uspět i menší firmy, jasně dokazuje případ rodinné firmy z Čelákovic.

Tiskárna Durabo si s přispěním Evropské unie pořídila špičkovou tiskařskou linku japonské výroby a dokonce získala cenu za nejlepší projekt v kategorii Technologický rozvoj. Durabo založili v roce 1991 manželé Iva a Vladimír Vodákovi. Z malé rodinné firmy postupně vybudovali moderní dynamickou společnost s padesáti zaměstnanci.

Žádost o dotaci do Operačního programu Průmysl a podnikání podali majitelé společnosti jako jedni z prvních už v srpnu 2004. Z programu Rozvoj získali 20 milionů korun na nákup tiskařské linky Komori Lithrone 540 SP. „Japonskou desetibarvovou linku jsme si vybrali proto, protože v Evropě se vyrábí jen dlouhá varianta. Je tam také výrazná úspora elektrické energie, a taky lepší soutisk, což znamená kvalitnější tisk,“ vysvětluje Vladimír Vodák.

Úspora místa a energie přitom není jedinou výhodou. Díky inovativnímu technickému řešení se tento archový stroj vyrovná tradičním rotačkám a umožňuje velkou variabilitu v gramážích potiskovaného papíru. Pro zákazníky je rozhodující nižší cena při zachování špičkové kvality.

„Tiskneme pro Českou pojišťovnu, reklamní agentury, a naší specialitou jsou výroční zprávy. Děláme i pro zahraničí, například pro Francii, Belgii nebo Německo,“ uvádí spolumajitel tiskárny. „Konkrétně teď máme zákaznici z Belgie. Děláme pro ni knížku a je to velice příjemná práce. Někdy z takové spolupráce vznikají i přátelství, a to je na tom to nejhezčí,“ přidává se Iva Voláková.

Nákup tiskařské linky je přitom už třetím projektem firmy podpořeným z evropských fondů. Z programu Phare 2003 získala dotaci na počítačové vybavení a software pro litografické studio. Peníze z Programu Profese pak posloužily k pokrytí nákladů na školení zaměstnanců. Na podporu státu si přitom majitelé nemohou stěžovat. „S CzechInvestem se nám spolupracovalo velice dobře. Je tam spousta mladých lidí. Vzpomínám na to ráda jako na dobrou zkušenost. A jak je vidět, teď se nám to vrací,“ komentuje Iva Voláková.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít