Důležité termíny

28. listopadu 2005, 00:00 - KAREL JANKŮ
28. listopadu 2005, 00:00

PONDĚLÍ 28. LISTOPADU * Elektronickým komunikacím, informatice a podnikání bude věnována třídenní odborná konference - Teleinformatika. Již šestý ročník se uskuteční v Praze. Kontakt: j.sochor@teleinformatika.cz, tel.: 233 000 500. ÚTERÝ 29.

PONDĚLÍ 28. LISTOPADU

* Elektronickým komunikacím, informatice a podnikání bude věnována třídenní odborná konference - Teleinformatika. Již šestý ročník se uskuteční v Praze. Kontakt: j.sochor@teleinformatika.cz, tel.: 233 000 500.

ÚTERÝ 29. LISTOPADU

* Elektronizace veřejné správy je tématem dvoudenní konference E-government, která se uskuteční v Praze. Na ní bude mimo jiné prezentován portál veřejné správy či registr živnostenského podnikání. Kontakt: marcela.faktorova@konference. cz, tel.: 222 074 505.

STŘEDA 30. LISTOPADU

* Končí nominace do soutěže Podnikatel roku 2005, kterou vyhlásila společnost Ernst & Young. Kontakt: podnikatel-roku@cz.ey.com, tel.: 225 335 113.

* Končí termín pro předkládání projektů na odstraňování škod vzniklých těžbou hnědého uhlí před privatizací státních těžebních společností v severozápadních Čechách. Sanace krajiny je hrazena z vládou vyčleněných 15 miliard korun. Kontakt: e-mail: sochor@ mpo.cz, tel.: 224 853 385.

* Zákonem o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů a malými vodními elektrárnami bude věnována konference o obnovitelných zdrojích kraje Vysočina. Součástí akce, která se koná v Jihlavě, budou i exkurze. Kontakt: tel.: 567 303 322.

* Projektům Public Private Partnership bude věnováno fórum, která se uskuteční v Plzni. Cílem je představení konkrétních zkušeností s těmito projekty. Kontakt: alena.satrova@ plzensky-kraj.cz, tel.: 377 195 230.

* Na podmínky úspěšného uplatnění živnostníků a firem v Rakousku se soustředí seminář, který pořádá brněnská hospodářská komora. Akce se zaměří na odlišnosti tamního trhu. Kontakt: zahranici@ohkbrno. cz, tel.: 541 159 544.

* Možnostem a perspektivám hospodářské spolupráce s Vietnamem bude věnováno pracovní setkání, které se uskuteční v Praze na ministerstvu průmyslu a obchodu. Kontakt: stepanova@mpo.cz , tel.: 224 062 440, 224 062 024.

ČTVRTEK 1. PROSINCE

* Dálniční známky na rok 2006 začne prodávat Česká pošta a asistenční služba ABA.

* Efektivnosti pěstebních technologií polních plodin bude věnován seminář, který se uskuteční v Opavě. Akce je určena pro zemědělskou veřejnost, podnikatele v zemědělství, management zemědělských a zpracovatelských podniků a pro odborníky v zemědělském školství. Kontakt: tel.: 552 696 138.

* Cestovní ruch a regionální rozvoj v Českém Krumlově budou hlavními tématy dvoudenní konference, jejíž součástí jsou semináře o managementu a marketingu cestovního ruchu. Na programu jsou i Českobavorské dny turismu. Uzávěrka přihlášek končí 21. listopadu. Kontakt: tel.: 380 766 320.

* Seminář pro zájemce o peníze z Evropského sociálního fondu se uskuteční v Ústí nad Labem. Peníze z fondu lze získat na rozvoj dalšího profesního vzdělávání. Kontakt: cerna.martina@kr-ustecky.cz, tel.: 475 657 499.

* Obchodní příležitosti v Lucembursku budou námětem pražské konference, které se zúčastní delegace Lucemburské obchodní komory. Hlavními tématy jsou ekonomické a turistické příležitosti. Kontakt: tel.: 541 159 544, zahranici@ohkbrno.cz.

PONDĚLÍ 5. PROSINCE

* Financování projektů z Fondu soudržnosti bude věnován seminář, který pořádá ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Asociací krajů České republiky. Součástí akce je i část o budoucím programovacím období. Kontakt: KS@interel.cz, tel.: 222 244 516.

ÚTERÝ 6. PROSINCE * Dvoudenní Česko-ruské ekonomické fórum začíná pod patronací Moravskoslezské hospodářské komory v Ostravě. Akce se zúčastní i ministr průmyslu a obchodu Milan Urban. Cílem fóra je nabídnout manažerům českých firem konkrétní informace o současných podmínkách na ruském trhu. Kontakt: info@khkmsk.cz, tel.: 597 479 328. * Konference o možnostech v rámci programů Evropské unie se uskuteční v Praze. Akce se zúčastní ministr pro místní rozvoj Radko Martínek. Kontakt: cebre@spcr.cz, tel.: 224 934 514. STŘEDA 7. PROSINCE * Ochrana kritické infrastruktury a plán kontinuity obchodní činnosti je tématem třídenní konference, která se uskuteční v prostorách senátu. Konference je určena vedoucím pracovníkům a pracovníkům odpovědným za přípravu strategií. Cílem akce je seznámit odbornou veřejnost s možnostmi ohrožení kritické infrastruktury energetiky, dopravy a bankovnictví a dopadem jejich narušení na obchodní činnost společnosti. Kontakt: konference@abf.cz, tel.: 222 891 209. * Věčná zima, ale příjemné obchodní klima ve Skandinávii je název semináře, který v Praze pořádá agentura CzechTrade. Část bude věnována i problematice zakládání firmy v tomto regionu. Kontakt: martina.kohoutova@czechtrade.cz, tel.: 224 907 614. DAŇOVÉ TERMÍNY

STŘEDA 30. LISTOPADU

* daň z nemovitostí - poslední splátka daně (všichni poplatníci s daňovou povinností vyšší než 1000 korun)

PONDĚLÍ 12. PROSINCE

* spotřební daň - splatnost daně za říjen

ČTVRTEK 15. PROSINCE

* daň z příjmů - pololetní a čtvrtletní záloha

* silniční daň - záloha na daň za říjen a listopad

ÚTERÝ 27. PROSINCE

* spotřební daň - daňové přiznání za listopad - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za listopad

* daň z přidané hodnoty - daňové přiznání a daň za listopad

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít