Důležité termíny

16. května 2005, 00:00 - admin
16. května 2005, 00:00

PONDĚLÍ 16. KVĚTNA * O přímé platby z Evropské unie mohou do tohoto data požádat rolníci. I poté lze podávat žádosti (až do 9. června), ale již se sankcí, což znamená za každý pracovní den prodlení snížení dotace o procento.

PONDĚLÍ 16. KVĚTNA

* O přímé platby z Evropské unie mohou do tohoto data požádat rolníci. I poté lze podávat žádosti (až do 9. června), ale již se sankcí, což znamená za každý pracovní den prodlení snížení dotace o procento.

* Na veřejný sektor se zaměří dvoudenní mezinárodní odborná konference Kommunal. Začíná v pražském hotelu Jalta. Hlavní téma zní Evropské finance jako nástroj k financování investičních projektů a projektů PPP (Public Private Partnership) v komunální sféře.

ÚTERÝ 17. KVĚTNA * O dlouhodobé vývozní úvěry mohou do tohoto data české podniky žádat ministerstvo průmyslu a obchodu. V letošním roce připadne na podporu vývozu 200 milionů korun.

* Na uznávání profesních kvalifikací v rámci EU se zaměří seminář, který v Praze pořádá Informační centrum Evropské unie. Vstup je bezplatný. Kontakt: tel.: 221 610 142, e-mail: iceu@email.cz.

* Mezinárodní veletrh Víno & Destiláty začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Speciální program prvního dne je věnován českým a moravským vínům, druhý den se věnuje portugalským a třetí brazilským. Součástí bude také dražba. Kontakt: tel.: 271 770 953, e-mail: vegoprag@vegoprag.cz.

* Dražbu majetku zkrachovalé společnosti Matoulek-CZ pořádá v Hradci Králové společnost Česká aukční a dražební. Firma z Nového Města nad Metují se zabývala obchodem, zprostředkovatelskou činností a pronájmem průmyslového zboží. V dražbě bude dům v Novém Městě nad Metují-Krčíně. Kontakt: tel.: 495 518 832

* Mezinárodní silniční veletrh Roadware 2005 začíná na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Potrvá do 19. května.

* Zbytek akcií Jihočeské energetiky lze do tohoto data prodat energetickému koncernu E. ON. Za jednu tisícikorunovou kótovanou i nekótovanou akcii JČE nabízí 2800 korun.

STŘEDA 18. KVĚTNA * Na biotechnologie v České republice se zaměří dvoudenní seminář, který začíná v nizozemském Utrechtu. K účasti jsou zvány české firmy podnikající v tomto oboru, které mají zájem navázat spolupráci s nizozemskými firmami. Součástí jsou také dvoustranná jednání. Akci organizuje zastupitelský úřad v Haagu společně s CzechInvestem a Hospodářskou komorou v Utrechtu. Kontakt: e-mail: Tana.perglova@czechinvest.org.

* Obchodní jednání v ruštině - to je název semináře, který v Praze pořádá Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade. Kontakt: tel.: 224 907 500, e-mail: seminare@czechtrade.cz.

* Perspektivám česko-ruské investiční spolupráce se bude věnovat konference v Praze. Akci pořádá Komora pro hospodářské styky se SNS ve spolupráci s velvyslanectvím Ruské federace v ČR, českým ministerstvem průmyslu a obchodu a dalšími institucemi. Kontakt: tel.: 296 646 501, e-mail: kordacova@komora.cz.

ČTVRTEK 19. KVĚTNA

* Nové programy podpory podnikání v roce 2005 představí seminář, který se uskuteční v Karlových Varech. Vstup je bezplatný. Akci pořádá regionální kancelář agentury CzechInvest a zaměří se na programy Rozvoj II, Školicí střediska a Profese. Přestavitelé úřadu práce seznámí účastníky také s možností dalších podpor pro zaměstnavatele. Kontakt: e-mail: karlovyvary@czechinvest.org.

* Kypr jako obchodní centrum představí seminář v Praze. Cílem je poskytnout českým firmám aktuální informace z oblasti kyperské legislativy, daňového poradenství, finančního poradenství, managementu, auditu, bankovnictví a účetnictví. Seminář proběhne v anglickém jazyce bez účastnického poplatku. Akci pořádají Kyperské ministerstvo obchodu, průmyslu a cestovního ruchu a Kyperská obchodní a průmyslová komora. Kontakt: tel.: 296 646 252, e-mail: pospisilova@komora.cz.

* Teplárna České Budějovice pořádá veřejnou dražbu 7555 kusů kmenových listinných akcií o jmenovité hodnotě 1000 korun, které nebyly převzaty akcionáři v přiměřené lhůtě. Akcie jsou vydány na jméno, nejsou kótované a budou draženy jako jeden celek.

* Na současnou maďarskou ekonomiku a její rozvoj v budoucnosti se zaměří seminář v Proboštově na Teplicku. Pořádá ho Svaz Maďarů žijících v českých zemích. Seminář by měl sloužit k navázání styku s maďarskými firmami a podnikateli.

* Umělecké předměty, které zbyly v majetku konkurzní podstaty anebo se je nepodařilo prodat ve dvou předchozích dražbách, bude v Ostravě dražit zkrachovalá Union banka. Souhrnná vyvolávací cena činí 1,5 milionu korun.

PÁTEK 20. KVĚTNA

* Desátý ročník Valašského autosalonu začíná na vsetínském zimním stadionu Na Lapači. Vystavovat bude 20 výrobců automobilů a motocyklů. Kontakt: tel.: 724 270 758.

* První Burgundský trh regionálních specialit začíná od 10 hodin na pražském Jungmannově náměstí. Akce pokračuje druhý den. Pořádá ji Zastoupení Burgundska v Praze pod záštitou středočeského hejtmana Petra Bendla.

PONDĚLÍ 23. KVĚTNA

* Investiční pobídky pro české firmy v Německu jsou tématem konference, která se uskuteční v Praze. Pořádá ji Sdružení českých podniků v Německu - VTUD a německá spolková agentura Invest in Germany. Účast na konferenci je zdarma. Kontakt: tel.: +49 (0) 30/219 167 11, e-mail: info@vtud.org.

ÚTERÝ 24. KVĚTNA

* Průmyslový veletrh začíná na ostravském výstavišti Černá louka. Setkají se zde profesionálové z oblasti hutnictví, strojírenství, slévárenství, chemie či ekologie. Součástí jsou také výstavy Svařování, Plasty a Keramika. Nebude chybět ani Polský den a řada workshopů. Kontakt: tel.: +420/596 167 112, e-mail: placova.ludmila@cerna-louka.cz.

* Dotace z EU na výrobu krmiv představí seminář, pořádaný v Praze Potravinářskou komorou České republiky. Zúčastní se ho také odborníci z Rakouska. Kontakt: tel.: 296 411 189, e-mail: svabova@foodnet. cz.

* Výstava Vodovody a kanalizace 2005 začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Potrvá do 26. května. Akci pořádá SOVAK sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR. Kontakt: tel.: 221 082 346, e-mail: sovak@csvts.cz.

* Konferenci Rok poté pořádá v Praze Euro Info Centrum. Obsahem bude zhodnocení zkušeností s členstvím v Evropské unii. Setkání se zúčastní také český eurokomisař Vladimír Špidla. Kontakt: tel.: 296 646 481, e-mail: moravcova@komora.cz.

* Mezinárodní strojírenský veletrh začíná ve slovenské Nitře. Potrvá do 27. května. Kontakt: tel.: 037/6572 201-4, e-mail: msv@agrokomplex.sk.

DAŇOVÉ TERMÍNY STŘEDA 25. KVĚTNA * spotřební daň - daňové přiznání za duben - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za duben (pokud vznikl nárok)

* daň z přidané hodnoty - daňové přiznání a daň za duben

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Apple má v iMacu Pro ARM procesor A10. Běží na něm Siri a náhrada Intel ME, i po vypnutí
Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít