Důležité termíny

04. dubna 2005, 00:00 - PETR KUČERA, ČTK A BUSINESS INFO CZ
04. dubna 2005, 00:00

PONDĚLÍ 4. DUBNA * Osmý ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě začíná v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. * Projekty do pěti nových grantových schémat mohou nejpozději do tohoto dne předkládat žadatelé z Plzeňského kraje. Úspěšní zájemci získají peníze z fondů Evropské unie.

PONDĚLÍ 4. DUBNA

* Osmý ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě začíná v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

* Projekty do pěti nových grantových schémat mohou nejpozději do tohoto dne předkládat žadatelé z Plzeňského kraje. Úspěšní zájemci získají peníze z fondů Evropské unie.

ÚTERÝ 5. DUBNA

* Třináctý ročník mezinárodního veletrhu elektroniky a elektrotechniky Amper začíná v Pražském veletržním areálu Letňany. Potrvá do 8. dubna. Kontakt: tel.: 221 992 134, 602 617 982, e-mail: buchtova@terinvest.com.

* Mezinárodní stavební veletrh Coneco začíná v Bratislavě. Potrvá do 9. dubna. Kontakt: tel.: 421-267272201, 421-2-67271111, e-mail: coneco@in-cheba.sk.

* Podpory z Evropské unie na zpracování živočišných produktů jsou tématem semináře, který pořádá Potravinářská komora ČR. Koná za účasti rakouských expertů. Kontakt: tel.: 296 411 189, 732 908 722, e-mail: svabova@foodnet.cz.

* Začíná první ročník festivalu Spalife, který se chce stát novým diskuzním fórem na téma lázeňství a cestovní ruch. Dvoudenní akce se uskuteční v karlovarských Císařských lázních. Na rozdíl od některých úzce specializovaných akcí by se měla mnohem více zaměřit na laickou veřejnost.

STŘEDA 6. DUBNA

* Dvoudenní konference o dopravě začíná v budově plzeňské radnice. Je určena zástupcům měst a obcí, řešitelům dopravních sítí, provozovatelům dopravy a výrobcům dopravních prostředků. Vystoupí náměstek ministra dopravy Vojtěch Kocourek, náměstkyně ministra životního prostředí Ivana Jirásková, ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Pavel Švagr a zástupci firem. Kontakt: tel.: 377 308 355-7, 602 405 080, e-mail: vtszc.bn@seznam.cz.

* Aktuální novinky v dovozu a vývozu zboží - to je název semináře, pořádaného národním výborem Mezinárodní obchodní komory v ČR (ICC ČR). Přednášet budou odborníci z Generálního ředitelství cel a z Českého statistického úřadu. Akce se koná v budově Hospodářské komory ČR. Kontakt: www.icc-cr.cz.

* Problematice rezerv, úvěrů, půjček a opravných položek v účetnictví se věnuje seminář, pořádaný Obchodní a hospodářskou komorou Brno. Kontakt: tel.: 541 159 055, e-mail: seminare@ohkbrno.cz.

* Rozvoji českého železničního průmyslu se bude věnovat dvoudenní seminář, který začíná v mělnickém hotelu Ludmila. Zúčastní se představitelé ministerstev průmyslu a obchodu, financí a dopravy, agentur CzechTrade a CzechInvest a Českých drah.

ČTVRTEK 7. DUBNA

* Na podmínky podnikání v Rakousku pro české podnikatele bude zaměřen seminář, který v Táboře připravuje Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s hornorakouskou hospodářskou komorou v Linci. Kontakt: tel.: 387 699 322, e-mail: hart@jhk.cz.

* Dvacátý ročník Tržnice Zahrady Čech začíná v Litoměřicích. Jde o prodejní výstavu pro zahradníky, zahrádkáře, chalupáře, kutily a milovníky přírody. Končí 10. dubna.

* Konference Frankofonie, Evropská unie a český podnik začíná v budově pražského magistrátu. Pořádá ji Komerční banka ve spolupráci s Českým národním výborem Frankofonního ekonomického fóra. Tématy jsou Evropské unie a jiné fondy, Evropská unie a Evropská ústava, prostředky na podporu podnikání a exportu a exekuce v České republice. Kontakt: na www.frankofonie.cz.

* Výroční zasedání Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR začíná v pelhřimovském kulturním domě Máj.

* Na ostravském výstavišti Černá louka začínají výstava cestovního ruchu Dovolená 2005, třetí ročník prezentace regionů a krajů Region 2005, výstava Domov a prodejní, kontaktní a vzdělávací veletrh Esoterika. Všechny akce potrvají do 10. dubna.

PÁTEK 8. DUBNA

* Nabídky na odkup pohledávek České konsolidační agentury za společnostmi Tchecomalt Group a Proferta, které jsou v konkurzu, lze podávat do tohoto dne. Pohledávky přešly na ČKA z ČSOB, jejich výše ke konci letošního února činila 1,86 miliardy korun u Tchecomaltu a 466,8 milionu Kč u Proferty.

* Mezinárodní veletrh kosmetiky a zdravého životního stylu La Bella Donna & Wellness začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Potrvá do 9. dubna.

* Mezinárodní veterinární výstava VETfair začíná v Hradci Králové. Končí 9. dubna.

PONDĚLÍ 11. DUBNA

* Vlastimil Tlustý (ODS), poslanec a místopředseda rozpočtového výboru Parlamentu, bude hostem kulatého stolu. V Brně ho pořádá tamní Obchodní a hospodářská komora. Tématem setkání je Ekonomický vývoj ČR: rovná daň - mýtus, nebo realita? Kontakt: OHK Brno, tel.: 541 159 055, e-mail: seminare@ohkbrno.cz.

* Mezinárodní strojírenský veletrh Hannovermesse začíná v německém Hannoveru. Potrvá do 15. dubna. Kontakt na pořadatele: tel.: +49-511-8931100, fax: +49-511-89-32684, e-mail: hannovermesse@messe.de. Realizátor české účasti: tel.: 541 152 838, 602 442 851, e-mail: jdolezel@bvv.cz.

ÚTERÝ 12. DUBNA

* Nové programy podpory podnikání pro letošní rok představí seminář v Brně. Pořádá ho regionální kancelář Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Věnovat se bude programům Rozvoj II a Profese a podpoře podnikání v rámci Společného regionálního operačního programu. Kontakt: tel.: 541 651 227, e-mail: brno@czechinvest.org.

STŘEDA 13. DUBNA

* Mezinárodní veletrh Pragoalarm/Pragosec začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Akce se zaměřuje na zabezpečovací techniku, systémy a služby, požární ochranu a záchranná zařízení. Potrvá do 15. dubna. Kontakt: tel.: 220 103 478, 476, e-mail: alarm@incheba.cz.

* České firmy na německém trhu po vstupu do Evropského společenství -to je název semináře, který se uskuteční v Pardubicích. Z obsahu: Změny v pracovním povolení, smlouva o dílo a její změny, kupní smlouvy, smlouva o obchodním zastoupení, změny v problematice vymáhání pohledávek, vzájemné uznávání rozsudků. Kontakt: tel.: 466 613 782, e-mail: khkpce@khkpce.cz.

* Třídenní celostátní konference ENVIRO 2005 začíná v Kladně. Zaměří se na management životního prostředí, jakosti a bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Kontakt: tel.: 312 645 007, e-mail: cert@cert.cz.

* DAŇOVÉ TERMÍNY

PÁTEK 8. DUBNA Nejpozději tento den musí OSVČ podat příslušné zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení příslušný Přehled za rok 2004 (pokud jim daňové přiznání zpracovává poradce, tak nejpozději do osmi dnů od odevzdání přiznání finančnímu úřadu).

PONDĚLÍ 11. DUBNA - spotřební daň - splatnost daně za únor PÁTEK 15. DUBNA - daň silniční - záloha na daň za 1.čtvrtletí

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná…
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Technologie
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít