Důležité termíny

25. dubna 2005, 00:00 - PETR KUČERA
25. dubna 2005, 00:00

PONDĚLÍ 25. DUBNA * Věřitelé Union pojišťovny mají možnost v rámci konkurzu na majetek společnosti přihlásit do tohoto data své pohledávky. * Mezinárodní veletrh odpadového hospodářství IFAT začíná v německém Mnichově. Potrvá do 29. dubna. Kontakt: tel.: ++49-89-949-20260, e-mail: moller@messe-muenchen.

PONDĚLÍ 25. DUBNA

* Věřitelé Union pojišťovny mají možnost v rámci konkurzu na majetek společnosti přihlásit do tohoto data své pohledávky.

* Mezinárodní veletrh odpadového hospodářství IFAT začíná v německém Mnichově. Potrvá do 29. dubna. Kontakt: tel.: ++49-89-949-20260, e-mail: moller@messe-muenchen.de. Realizátor české účasti: tel.: 545 212 697, e-mail: messag@messag.cz.

ÚTERÝ 26. DUBNA

* Teplárenské dny 2005 -mezinárodní odborná výstava začíná v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Součástí jsou samostatné výstavy se zaměřením: Dálkové zásobování teplem a chladem, obnovitelné zdroje energie, nejlepší dostupné techniky v energetice. Výstavy potrvají do 28. dubna. Kontakt: tel.: 466 959 188, e-mail: parexpo@parexpo.cz.

* Možnosti exportu do Německa představí seminář, který v Praze pořádá Institut Svazu průmyslu. Kontakt: tel.: 224 934 088, e-mail: infoisp@institut-sp.cz.

* Na bezpečnost a ochranu zdraví při práci se zaměří seminář v Pardubicích. Představí aktuální předpisy související s tímto tématem. Pořádá ho Krajská hospodářská komora Pardubického kraje. Kontakt: tel.: 466 613 782, e-mail: khkpce@khkpce.cz.

* Veletrh zábavní techniky Svět zábavy začíná v Průmyslovém paláci na pražském holešovickém Výstavišti. Akce potrvá do 28. dubna.

STŘEDA 27. DUBNA

* Odškodňování pracovních úrazů se věnuje seminář, pořádaný v Praze Institutem Svazu průmyslu. Cílem je seznámení s problematikou evidence a odškodňování těchto úrazů a nemocí z povolání. Kontakt: tel.: 224 934 512, e-mail: infoisp@institut-sp.cz.

* Kontaktní setkání českých a německých firem z oblasti dřevařského průmyslu se uskuteční v Aši. Pořádá ho centrum pro česko-německou spolupráci při RHK Poohří ve spolupráci s obdobným centrem při německé partnerské komoře IHK Plauen. Kontakt: tel.: 352 638 485, e-mail: rhkpoohri@mbox.vol.cz.

* Právní prostředí pro podnikání v Polsku představí seminář v Praze. Pořádá ho Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade. Vystoupí ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade ve Varšavě, obchodní konzul v Katovicích, předseda Česko-polského výboru Hospodářské komory ČR a právník varšavské univerzity. Kontakt: tel.: 224 907 500, e-mail: zdenka.petrova@czechtrade.cz.

* Setkání celníků s výrobci, dovozci, zpracovateli a prodejci lihu se uskuteční od 10 hodin v budově Celního ředitelství v Ústí nad Labem. Akci pořádá severočeská celní správa v souvislosti se zavedením povinného značení lihu a změnou zákona o daních z příjmu.

ČTVRTEK 28. DUBNA

* Účetnictví podnikatelů se věnuje seminář, pořádaný v Praze Institutem Svazu účetních. Věnovat se má aktualitám z oblasti účetnictví a daní pro běžnou praxi, zejména novele příslušného zákona. Kontakt: tel.: 296 208 220-7, e-mail: vzdelavani@svazucetnich.cz.

* Budoucnosti regionální a strukturální politiky EU v programovacím období 2007-13 je věnován seminář, který v Praze pořádají Informační centrum Evropské unie a ministerstvo pro místní rozvoj. Vstup na akci je zdarma. Kontakt: tel.: 221 610 142, e-mail: iceu@email.cz.

* Začíná dvoudenní seminář k projektu European Learning Network, týkajícího se mimo jiné podpory rozvoje podnikání. V Praze ho pořádá Technologické centrum Akademie věd. Akce je spolufinancována z prostředků Central European Initiative (CEI) a evropské iniciativy Interreg III C. Seminář bude veden v angličtině, simultánní tlumočení do češtiny zajištěno. Kontakt: tel.: 234 006 150, e-mail: kostic@tc.cas.cz.

* Dražba památkově chráněné budovy zkrachovalé Plzeňské banky se uskuteční v Plzni. O prodeji jsme podrobněji psali v Profitu č. 12/2005.

* Všeobecná stavební výstava Můj dům, můj hrad začíná na výstavišti v Litoměřicích. Potrvá do 1. května.

PÁTEK 29. DUBNA

* Seminář a dvoustranná jednání s delegací tchajwanských firem pořádají v Praze Tchajpejská ekonomická a kulturní kancelář v ČR a Svaz průmyslu a dopravy. Uskuteční se u příležitosti 4. zasedání Českotchajwanského výboru pro hospodářskou spolupráci. Kontakt: tel.: 224 934 088 nebo 224 934 361, e-mail: dkuchtova@spcr.cz.

* Kooperační fórum Česká republika - to je název akce, kterou pořádá Česko-německá obchodní a průmyslová komora.Témata setkání: Jak se zvýšily šance českých a německých firem? S jakými problémy se potýkají? Akce se uskuteční v Neustadtu an der Waldnaab (v blízkosti bavorského města Weiden). Kontakt: tel.: 221 490 325, e-mail: messe1@dtihk.cz.

* Umíte efektivně využít prostředky z dotačních programů? Na tuto otázku budou hledat odpověď účastníci semináře v Praze. Součástí jsou také workshopy. Akci pořádá Exportní klub CzechTrade. Kontakt: tel.: 224 907 565, e-mail: marek.vosecky@czechtrade.cz.

* Věřitelé obchodní a poradenské firmy Skywalker se mohou hlásit do tohoto data. Tu po odchodu z postu šéfa plzeňské Škody založil bývalý kapitán průmyslu Lubomír Soudek a nyní je v konkurzu. Firma nebyla schopna splácet své pohledávky.

* Kmenové akcie společnosti Pekárny a cukrárny Náchod jdou do dražby. Jde o 14 199 listinných akcií, které si akcionáři při jejich výměně nepřevzali. Akcie na jméno ve jmenovité hodnotě 1000 korun budou draženy jako jeden celek. Dražbu pořádá aukční síň firmy Efekta Consulting.

PONDĚLÍ 2. KVĚTNA

* Poslední možnost pro živnostníky odevzdat České správě sociálního zabezpečení přehled o svých loňských příjmech a výdajích. Pokud přehled o příjmech a výdajích zpracovává daňový poradce a osoba samostatně výdělečně činná tuto skutečnost doloží nejpozději do tohoto data u příslušné správy sociálního zabezpečení, posunuje se termín podání přehledu na 1. srpen.

* Žádosti drobných, malých a středních podnikatelů z hospodářsky slabých oblastí regionu o podporu z peněz Evropské unie přijímá do tohoto data Jihomoravský kraj. Cílem podpory je vytváření nových pracovních míst. Nová místa musejí podnikatelé udržet minimálně pět let.

* Na opravné položky v účetnictví (rezervy, úvěry, půjčky apod.) se zaměří seminář, pořádaný v Brně tamní Obchodní a hospodářskou komorou. Kontakt: tel.: 541 159 055, e-mail: seminare@ohkbrno.cz.

* DAŇOVÉ TERMÍNY

PONDĚLÍ 25. DUBNA

* spotřební daň

- daňové přiznání za březen

- daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za březen (pokud vznikl nárok)

* daň z přidané hodnoty

- daňové přiznání a daň za 1.čtvrtletí a za březen

- souhrnné hlášení za 1.čtvrtletí

ÚTERÝ 10. KVĚTNA

* spotřební daň

- splatnost daně za březen

O autorovi| PETR KUČERA, VYUŽITY JSOU TAKÉ INFORMACE ČTK A BUSINESSINFO CZ

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
AMD brzo vydá nové procesory, podpora už je v BIOSech. APU Raven Ridge možná v lednu?
10 tipů na nejlepší tablety pro práci i zábavu [Vánoce 2017]
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít