Důležité termíny

21. listopadu 2005, 00:00 - KAREL JANKŮ
21. listopadu 2005, 00:00

PONDĚLÍ 21. LISTOPADU * Mezinárodní dvoudenní konference Obalové dny začíná v brněnském hotelu Brno Holiday Inn. Hlavními tématy budou současný stav v oblasti obalů potravin, nové trendy v této oblasti a aktuální zkušenosti s uplatňováním legislativy týkající se hygienické nezávadnosti obalů potravin.

PONDĚLÍ 21. LISTOPADU

* Mezinárodní dvoudenní konference Obalové dny začíná v brněnském hotelu Brno Holiday Inn. Hlavními tématy budou současný stav v oblasti obalů potravin, nové trendy v této oblasti a aktuální zkušenosti s uplatňováním legislativy týkající se hygienické nezávadnosti obalů potravin. Kontakt: symma@mbox.vol.cz, tel.: 541 213 800.

ÚTERÝ 22. LISTOPADU

* Mezinárodní veletrh Aqua-term začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Na veletrhu budou prezentovány novinky v oblastech vytápění, klimatizace, měřicí, regulační a ekologické techniky. Akce potrvá do 26. listopadu. Kontakt: aquaterm@aquaterm.cz, tel.: 544 228 077.

* Kontrolní mechanismy Strukturálních fondů jsou hlavním tématem akce, kterou v Praze pořádá Institut pro strukturální politiku a Konrad-Adenauer-Stiftung ve spolupráci se Senátem Parlamentu ČR. Na konferenci vystoupí také odborníci z ministerstva práce a sociálních věcí, ministerstva financí a Magistrátu hlavního města Prahy. Kontakt: andrsova@ireas.cz, tel.: 222 230 261.

STŘEDA 23. LISTOPADU * Volným pohybem zaměstnanců a služeb v EU se bude zabývat seminář, který se uskuteční v Ostravě. Cílem akce, kterou pořádá Euro Info Centrum Ostrava, je informovat podnikatele o podmínkách při vysílání zaměstnanců a poskytování služeb v zemích Unie. Kontakt: ticha@rdaova.cz, tel.: 595 691 231. * Trendům v globálním elektronickém průmyslu bude věnována přednáška skotského konzultanta Michaela Hannona. Akce se uskuteční v Brně v rámci projektu na podporu českých dodavatelů a pořádá ji agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Kontakt: alzbeta.honsova@czechinvest.org, tel.: 296 342 538. ČTVRTEK 24. LISTOPADU * Na vzdělávání v horizontálních prioritách se zaměří seminář, který ve spolupráci s firmou Evasco pořádá ministerstvo pro místní rozvoj. Semináře jsou určeny pro předkladatele projektů, konzultanty a další zájemce o danou problematiku. Kontakt: hptraining@evasco.cz, tel.: 222 074 109. PONDĚLÍ 28. LISTOPADU

* Elektronickým komunikacím, informatice a podnikání bude věnována tří denní odborná konference -Teleinformatika. Již šestý ročník se uskuteční v Praze. Kontakt: j.sochor@teleinformatika.cz, tel.: 233 000 500.

ÚTERÝ 29. LISTOPADU

* Elektronizace veřejné správy je tématem dvoudenní konference E-government, která se uskuteční v Praze. Tam bude mimo jiné prezentován portál veřejné správy či registr živnostenského podnikání. Kontakt: marcela.faktorova@konference.cz, tel.: 222 074 505.

STŘEDA 30. LISTOPADU

* Zákonu o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů a malým vodním elektrárnám bude věnována konference o obnovitelných zdrojích kraje Vysočina. Součástí akce, která se koná v Jihlavě, budou i exkurze. Kontakt: tel.: 567 303 322.

* Možnostem a perspektivám hospodářské spolupráce s Vietnamem bude věnováno pracovní setkání, které se uskuteční v Praze na ministerstvu průmyslu a obchodu. Kontakt: stepanova@mpo.cz, tel.: 224 062 440, 224 062 024.

ČTVRTEK 1. PROSINCE * Efektivnosti pěstebních technologií polních plodin bude věnován seminář, který se uskuteční v Opavě. Akce je určena pro zemědělskou veřejnost, podnikatele v zemědělství, management zemědělských a zpracovatelských podniků a pro odborníky v zemědělském školství. Kontakt: tel.: 552 696 138. * Cestovní ruch a regionální rozvoj v Českém Krumlově budou hlavními tématy dvoudenní konference, jejíž součástí jsou semináře o managementu a marketingu cestovního ruchu. Na programu jsou i Česko-bavorské dny turismu. Uzávěrka přihlášek končí 21. listopadu. Kontakt: tel.: 380 766 320. DAŇOVÉ TERMÍNY

PÁTEK 25. LISTOPADU

* spotřební daň

- daňové přiznání za říjen

- daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za říjen (pokud vznikl nárok)

* daň z přidané hodnoty

- daňové přiznání za říjen

STŘEDA 30. LISTOPADU * daň z nemovitostí - poslední splátka daně (všichni poplatníci s daňovou povinností vyšší než 1000 korun) PONDĚLÍ 12. PROSINCE

* spotřební daň - splatnost daně za říjen

ČTVRTEK 15. PROSINCE

* daň z příjmů

- pololetní a čtvrtletní záloha

* silniční daň

- záloha na daň za říjen a listopad

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Vznikl velký výrobce procesorů ARM pro servery, Marvell a Cavium se spojí za 6 miliard $
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít