Důležité termíny

02. května 2005, 00:00 - admin
02. května 2005, 00:00

PONDĚLÍ 2. KVĚTNA * Poslední možnost pro živnostníky odevzdat České správě sociálního zabezpečení přehled o svých loňských příjmech a výdajích. Pokud přehled o příjmech a výdajích zpracovává daňový poradce, posunuje se termín podání přehledu na 1. srpen.

PONDĚLÍ 2. KVĚTNA

* Poslední možnost pro živnostníky odevzdat České správě sociálního zabezpečení přehled o svých loňských příjmech a výdajích. Pokud přehled o příjmech a výdajích zpracovává daňový poradce, posunuje se termín podání přehledu na 1. srpen.

* Žádosti drobných, malých a středních podnikatelů z hospodářsky slabých oblastí regionu o podporu z peněz Evropské unie přijímá do tohoto data Jihomoravský kraj. Cílem podpory je vytváření nových pracovních míst. Nová místa musejí podnikatelé udržet minimálně pět let.

* Na opravné položky v účetnictví (rezervy, úvěry, půjčky apod.) se zaměří seminář, pořádaný v Brně tamní Obchodní a hospodářskou komorou. Kontakt: tel.: 541 159 055, e-mail: seminare@ohkbrno.cz.

ÚTERÝ 3. KVĚTNA

* Konference „Rok poté“ se zaměří na zhodnocení ročního členství České republiky v Evropské unii. Témata: Dosavadní využívání evropských fondů podniky, využité a nevyužité šance, další perspektivy evropské legislativy z pohledu našich poslanců Evropského parlamentu a její vliv na podnikatele. Akci pořádají Euro Info Centrum Praha ve spolupráci s Hospodářskou komorou a Svazem průmyslu a dopravy. Kontakt: tel.: 296 646 481, moravcova@komora.cz.

* Seminář na téma Konvergenční program ČR se uskuteční v Praze. Pořádá ho senátní výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Akce se zúčastní ministr financí Bohuslav Sobotka, guvernér České národní banky Zdeněk Tůma, náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa a prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek. Kontakt: tel.: 257 072 660, e-mail: novakovar@senat.cz.

* Spolupráci podnikatelské samosprávy s veřejnou správou v rámci její modernizace se bude věnovat seminář v Brně. Vstup je bezplatný. Akci pořádají Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity, Wirtschaftskammer Niederösterreich a Krajská hospodářská komora jižní Moravy. Kontakt: tel.: 541 159 055, e-mail:seminare@ohkbrno.cz.

* Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET začíná na brněnském Výstavišti. Potrvá do 5. května.

ČTVRTEK 5. KVĚTNA * Schvalování a uvádění strojního zařízení na trh a do provozu se týká seminář v Liberci. Účastníci se seznámí také s příslušným dozorem ČOI. Kontakt: Regioinfo, Regionální poradenské a informační centrum pro podnikatele, tel.: 482 710 626, e-mail: regio@mbox.vol.cz. * Dvoudenní CIO Forum 2005 začíná v Praze. Jedná se o setkání IT manažerů předních českých a slovenských podniků a odborníků v oblasti IS/ICT, přinášející aktuální vývojové trendy v oboru a nové impulzy pro strategické řízení IS/ICT. Akci pořádá společnost Top Vision. Kontakt: tel.: 225 096 492, e-mail: durak@topvision.cz. * Veletrh zahradní mechanizace, potřeb pro zahrádkáře, stavebních materiálů, nábytku a bytových doplňků Dům a zahrada začíná na libereckém Výstavišti. Potrvá do 8. května. * Veletrh Agrobalt 2005 začíná v litevském Vilniusu. Zaměřuje se na potravinářské komodity (zpracované výrobky), stroje, zařízení a technologie potravinářského průmyslu a na obalové technologie. Potrvá do 7. května. Kontakt: tel.: 224 907 553, e-mail: alice.fibigrova@czechtrade. cz. PÁTEK 6. KVĚTNA * Na daň z příjmů právnických osob se zaměří seminář, který v Praze pořádá Institut Svazu účetních (Účetní a daňové aktuality pro běžnou účetní praxi). Zaměří se také na aktuální změny v zákoně. Kontakt: tel. 296 208 220-7, e-mail: vzdelavani@svaz-ucetnich.cz. * Dražba objektu mazutového hospodářství výrobního areálu zkrachovalé textilní společnosti Vitka Brněněc se uskuteční v Hradci Králové. Vyvolávací cena činí jeden milion korun. Kontakt: tel.: 495 518 832. PONDĚLÍ 9. KVĚTNA * Mezinárodní strojírenský veletrh Technika začíná v srbském Bělehradě. Potrvá do 13. května. Kontakt: tel.: ++381-+381-11-655229, e-mail: technika@sajam.co.yu. Realizátor české účasti: tel.: 261 001 173. * Mezinárodní veletrh zemědělské techniky a potravinářství začíná v srbském městě Novi Sad. Potrvá do 13. května. Kontakt: tel.: ++381-21-421612, e-mail: info@nsfair.co.yu. Realizátor české účasti, tel.: 235 516 040, e-mail: donet@telecom.cz. ÚTERÝ 10. KVĚTNA

* Čtvrtý mezinárodní veletrh strojírenské techniky, komponentů a subdodávek pro stroje a zařízení, veletrh MACH, začíná v Pražském veletržním areálu Letňany. Je pořádán souběžně s veletrhy FINET (povrchové úpravy a finální technologie), METAL (metalurgie), DRIVE (výrobky pro automobilový průmysl) a INTERPLAST(průmyslové plasty a pryže). Kontakt: tel.: 224 263 145, e-mail: daicova@terinvest. com.

* Setkání českých a finských firem se uskuteční v rámci akce Český den v Turku. Potrvá do 12. května. Akci pořádají World Trade Center Turku, zastupitelský úřad Helsinky a Svaz průmyslu a dopravy. Kontakt: tel.: 224 934 514, e-mail: esvobodova@spcr.cz.

* Školení k čerpání podpor z Evropské unie pořádá Potravinářská komora. Zaměří se na oblasti nealkoholických nápojů, minerálních vod, piva a vína. Kontakt: tel: 296 411 189, e-mail: svabova@foodnet.cz.

* Mezinárodní konference Autologistics&SCMzačíná v Praze. Potrvá do 11. května. Kontakt: tel.: 02 078 276 335, e-mail: christian.russell@terrapinn. com.

STŘEDA 11. KVĚTNA * Financování malých a středních podniků se týká seminář Finanční fórum, který v Liberci pořádá agentura CzechInvest ve spolupráci se společností CEAG (Central European Advisory Group). Kontakt: tel: 271 016 115, e-mail: justonova@komercni. com. * Na ochranu duševního vlastnictví se zaměří seminář, pořádaný v Praze agenturou CzechTrade. Je součástí cyklu Právní minimum exportéra. Témata: Ochranné známky, průmyslové vzory, patenty, užitné vzory, označení původu a zeměpisná označení, licence. Kontakt: tel.: 224 907 500, e-mail: seminare@czechtrade.cz. * Informační den pořádá Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně. Zaměří se zejména na možnosti společného podávání projektů a žádostí o dotace. Kontakt: tel.: 234 006 109, e-mail: konickova@tc.cas.cz. ČTVRTEK 12. KVĚTNA**

* Konference Cestovní ruch, regionální rozvoj a školství začíná v Táboře. Tématem je trvale udržitelný rozvoj a turismus. Konferenci pořádají Katedra cestovního ruchu Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Táboře a Obchodní fakulta Ekonomické univerzity v Bratislavě. Potrvá do 13. května. Kontakt: tel.: 381 415 503.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít