DUEL - Podporujete vládní návrh zákona o registračních pokladnách?

17. května 2004, 00:00 - admin
17. května 2004, 00:00

ANO Michal Kraus (ČSSD)poslanec Registrační pokladny jsou jedním ze stěžejních bodů programu sociální demokracie, který prosazujeme již třetí volební období. Jedná se rovněž o významný nástroj v boji proti šedé ekonomice, a to zejména na nejrůznějších tržnicích a tam, kde se prodává neevidované zboží, v důsledku čehož dochází k daňovým únikům.

ANO Michal Kraus (ČSSD)poslanec Registrační pokladny jsou jedním ze stěžejních bodů programu sociální demokracie, který prosazujeme již třetí volební období. Jedná se rovněž o významný nástroj v boji proti šedé ekonomice, a to zejména na nejrůznějších tržnicích a tam, kde se prodává neevidované zboží, v důsledku čehož dochází k daňovým únikům. Jestli to bude účinný nástroj, ukáže teprve praxe. Zcela jistě můžeme hovořit také o významném zdroji pro posílení statistických výkazů, které v případě schválení návrhu budou určitým způsobem definovat množství, počty, obraty, prodeje zboží a tak dál. Zkušenosti jiných zemí hovoří jasně: v žádném ze států, kde jsou registrační pokladny zavedeny si nikdo nestěžoval na to, že by nepřinesly nějaký efekt. Samozřejmě se může stát, že očekávání mohou být větší, než jaká bude skutečnost. Tak itak však bude přínos registračních pokladen kladný. V žádném případě nezbrzdí podnikání v České republice. Ten, kdo chce podnikat a není schopen si koupit ani příslušné vybavení, které k podnikání potřebuje, by podnikat neměl. NE

Vladimír Doležal (ODS) poslanec

Zákon, který pouze stanovuje, že všichni prodejci mají mít registrační pokladnu, mi připadá nadbytečný. V současné době probíhá debata o fiskálních pamětích, které jsou jádrem pudla. Dojde k omezení podnikání. Všichni si budou muset nakoupit buď novou pokladnu nebo alespoň obnovit tu stávající. Pokladna bude muset splňovat stanovené parametry - mít patřičný displej a patřičnou tiskárnu. Už jen obnovení stávající pokladny je otázkou několika tisíc korun, což pro některé drobné podnikatele může znamenat problém. Neumím si vysvětlit, proč vláda vůbec něco takového navrhuje. Připadá mi to jako urputná snaha plnit volební program za každou cenu, i když to nic nepřinese. Kdyby představitelé vládní koalice přišli a řekli, že nejsou schopni se na registračních pokladnách dohodnout, volič by to určitě přijal. ODS se bohužel asi nepodaří přesvědčit zbytek sněmovny, aby návrh zamítl. Komunisté už avizovali, že jej podpoří a levicová většina má ve sněmovně 111 mandátů. Nám tak přibývá další bod, který budeme muset v případě vítězství napravit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víkend bude plný prázdnin: trošku volna a více času
Servisní prohlídka auta na zimu: Kolik stojí a na co se zaměřit
Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Bixby 2.0: hlasový asistent Samsungu se rozšíří i do ostatních zařízení, půjde přes něj ovládat ledničku
Google Pixel 2 je v Česku, ale stojí pořádný balík
Logitech MX Master 2S: jak jednou myší ovládat tři počítače (vyzkoušeno)
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít