Drogerie DM stěhuje distribuci do Česka - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Drogerie DM stěhuje distribuci do Česka

, David Horák,
Drogerie DM stěhuje distribuci do Česka
Zdroj: Profimedia.cz

Německý drogistický řetězec DM Drogerie markt přemísťuje své distribuční zázemí z hesenského Alzenau do Boru u Tachova. Z Českých skladů obslouží veškerý online prodej. Sklady v Německu již kapacitně nestačí.

Po přestěhování bude řetězec rozvážet zboží z logistického centra CTPark při českoněmecké hranici zejména zahraničním zákazníkům. „Společnost Loxxess má v CTParku pronajato celkem 30 tisíc metrů čtverečních a skutečně začala na asi 11 tisících metrech čtverečních poskytovat služby pro německého retailera, jehož jméno ale nemohu potvrdit,“ uvedl pro Euro.cz šéf marketingu CTP Tomáš Tesař. Výhradním vlastníkem zmíněné společnosti Loxxess je Amberger Familien GbR, s níž drogerie DM dlouhodobě úzce spolupracuje. Konkrétně v Boru drogistický řetězec působí v součinnosti s filiálkou Loxxess AG.

Přesídlení si vyžádala rychle rostoucí obliba online prodeje, s nímž řetězec začal v červenci 2015. Původní skladové a distribuční centrum poblíž Frankfurtu nad Mohanem svou plochou 5800 metrů čtverečních již kapacitně nevyhovuje. Logistický park v Boru oproti tomu disponuje sklady a souvisejícími prostory o rozloze přesahující 70 tisíc metrů čtverečních. Distribuce zásilek z Česka se podle šéfa logistiky německé společnosti Christiana Bodiho definitivně rozběhne letos v létě 2017.

 CTPark Bor

CTPark v Boru firmám vyhovuje polohou, rozsáhlými kapacitami i levnou pracovní silou

Navýšení kapacit drogistického řetězce se projeví i na českém trhu. Drogerie DM hodlá na internetu prodávat celý svůj sortiment čítající 12 500 položek, přičemž objednané zboží bude i českým zákazníkům rozvážet podobně, jako je to běžné u on-line prodeje potravin. E-shop přitom dosud firma provozovala jen v Německu a Rakousku.

Ve finančním roce 2015/2016 společnost DM Drogerie markt v Česku investovala 150 milionů korun. V aktuálním období to podle českého jednatele řetězce Gerharda Fischera má být o 100 milionů více. Prostředky půjdou kromě vývoje e-shopu, softwaru a logistiky i na další modernizaci prodejen.

Ve finančním roce 2015/2016 síť DM v Česku vykázala zisk 306 milionů korun, meziročně o šest procent méně. Tržby společnosti stouply o devět procent na 6,7 miliardy korun. Firma to uvedla ve výroční zprávě. Společnost už dříve sdělila, že růst tržeb nebyl výsledkem expanze. Firma investovala v uplynulém účetním období do modernizace nynějších prodejen 105 milionů korun.

Společnost DM Drogerie markt je dceřinou firmou DM Drogerie markt GmbH Rakousko. Celý koncern DM měl v obchodním roce 2015/2016 obrat 9,7 miliardy eur (262 miliard korun). Řetězec v Česku působí od roku 1993 a provozuje 221 obchodů.

Dále čtěte:

CTP Invest chce po Hradci Králové náhradu škody za 20 milionů

Vlakem rovnou do práce. Amazon otevřel v Dobrovízi železniční zastávku

Továrnu Nexenu v Žatci postaví za 4,3 miliardy Samsung

Nábytkářský řetězec Kika spustil v Česku internetový obchod


Ohodnoťte tento článek
Diskuze