Dotace na rozvoj lidí - Euro.cz

Přihlášení

Dotace na rozvoj lidí

, Ondřej Hergesell,
Dotace na rozvoj lidí
Zdroj: Euro.cz

České podniky mají certifikáty

PRAHA (oh) – Standard Investors in People (IIP), který má za úkol zlepšit personální politiku ve firmách a rozvoj pracovníků, tedy lidských zdrojů, dorazil do České republiky. Každá tuzemská instituce může požádat o certifikát IIP, na jehož základě je možné získat dotaci na minimálně 65procentní část nákladů, které se subjekt rozhodne investovat do rozvoje svých zaměstnanců. Jako koordinátor pro zavádění standardu IIP pro Českou republiku byla vybrána vládní agentura CzechInvest. „Konkurenceschopnost firem je dnes mnohem více než dřív závislá na lidech a způsobu jejich řízení. Standard IIP prokazatelně snižuje fluktuaci a nemocnost pracovníků, zvyšuje jejich produktivitu práce a v konečném důsledku napomáhá i k dosahování lepších ekonomických výsledků firmy,“ říká Tomáš Hruda, ředitel agentury CzechInvest.
Prvních deset českých firem, které se zúčastnily pilotního projektu IIP, obdrželo minulý týden certifikáty. „V zemích, kde již má standard svou tradici, vyhledávají absolventi škol firmy právě s touto certifikací, protože mají jistotu, že neustrnou na nástupní pozici a budou se moci dále rozvíjet,“ říká Michaela Pavlisová, vedoucí oddělení rozvoje lidských zdrojů agentury CzechInvest.
Standard IIP vznikl ve Velké Británii v roce 1991 poté co koncem osmdesátých let začala výkonnost tamních podniků zaostávat. V současnosti je v Británii certifikováno více než 35 tisíc subjektů.

Diskuze