Dost bylo „esúvéček“? Právě naopak, novinky se jen hrnou! - Euro.cz

Přihlášení

Dost bylo „esúvéček“? Právě naopak, novinky se jen hrnou!

Peugeot,
Dost bylo „esúvéček“? Právě naopak, novinky se jen hrnou!
Komerční sdělení

Mnozí příznivci kategorie SUV se obávali, že s příchodem nových emisních norem těmto populárním vozům zvoní hrana. Opak je ale pravdou. Automobilový trh chrlí další a další novinky. Před několika dny byla odhalena modernizovaná podoba lídra evropského trhu kompaktních SUV, nového Peugeotu 3008, a vzápětí i jeho prostornějšího bratra, sedmimístného Peugeotu 5008.

Klienti velkých SUV jsou početnou a často i movitou cílovou skupinou, ale zároveň také jednou z nejnáročnějších. Vyžadují nejmodernější technologie a časté obměny designu. Výrobci automobilů se na tyto požadavky snaží reagovat a různé modernizace jsou tak na tomto trhu častým jevem. Značka Peugeot nedávno zmodernizovala dvě svá SUV, Peugeot 3008 a 5008, a před několika dny je ukázala veřejnosti.

Zdroj:Peugeot

Facelift je nezbytnou etapou produktového života každého vozu. Často je nenápadný. Někdy se změní jen tvar světlometů, jindy se pouze přidá pár nových prvků výbavy. U SUV Peugeot 3008 a 5008 však v rámci modernizace proběhly změny tak výrazné, až se nechce věřit, že se jedná jen o facelfity a ne o nové generace.

Obměnou prošla zadní Full LED světla a změnil se i vzhled přední části. Přibyly nové odstíny karoserie a stylový designový set „Black Pack“. Objevily se také nové prvky výbavy. Například Night vision, neboli noční vidění, což je v segmentu kompaktních SUV unikum. Tento systém umí za pomoci infračervené kamery rozpoznat osoby a zvířata před vozem ve tmě nebo v podmínkách s nízkou viditelností. Funguje na dálku až 200–250 m, tedy více než dosah potkávacích světel. Infračervené záběry zobrazuje na digitálním přístrojovém panelu v zorném poli řidiče.

Největší změny, které facelifty přinesly, ovšem uvidíte zvenku, a to na první pohled. Nová bezrámová maska chladiče, která je u obou modelů velmi podobná, přináší reprezentativnější styl, současně si zachovává ladný vzhled. Do nového nárazníku byly integrovány lesklé boční černé mřížky sání a lakovaný chránič prahu. Přepracovány byly i přední LED světlomety, které jsou agresivnější. Navazují na ně zalomená světla pro denní svícení s  chromovou špičkou. Tento světelný podpis připomínající šavlozubého tygra najdete už u čtyř nedávno uvedených modelů značky Peugeot: 508, 508 SW, 208 a 2008. Je to tedy styl, který značka přijala za svůj a vyjadřuje její současný designérský směr.

Zdroj: Peugeot

Oba vozy postrádají mlhovky. Ty totiž nahradila funkce „Foggy Mode“ ve Full LED světlometech. Způsobí, že se při zapnutých zadních mlhových světlech rozsvítí potkávací světla se sníženou intenzitou. Pozornost si zaslouží i zadní světla. Ta používají kompletně Full LED technologii, a to včetně couvacích světel.

Modernizace modelů Peugeot 3008 a 5008 je velice komplexní a zasáhla mnoho vnějších i vnitřních prvků. Motory naopak žádné zásadní změny nezaznamenaly. Faceliftovaný Peugeot 3008 je i nadále k dispozici jako benzínový tříválec o objemu 1,2 l a čtyřválec 1,6 l, dále jako dieselový čtyřválec 1,5 l a konečně i jako plug-in hybrid buď jako předokolka s výkonem 225 koní, nebo jako čtyřkolka s rovnými 300 koňmi pod kapotou. Peugeot 5008 nenabízí hybridní pohon, oproti modelu 3008 má ovšem navíc silný dvoulitrový diesel BlueHDi o výkonu 180 k.

Nová SUV Peugeot 3008 a 5008 dorazí na konci letošního roku. Zda opět zaujmou pozici lídrů, ukáže trh.