Doručení víz zajistí i kurýři

20. července 2009, 00:00 - jbn
20. července 2009, 00:00

Společnost DHL Express, přední poskytovatel expresních a logistických služeb, nabízí od dnešního dne všem českým občanům speciální přepravu dokumentů do Vídně pro zajištění kanadských víz. Cena přepravného tam a zpět činí 999 Kč včetně DPH a palivových příplatků.

Autor: Tomáš Turek

Společnost DHL touto službou reaguje na nedávné zavedení víz pro české občany, kterým chce umožnit pohodlné zařízení víz z domova bez toho, aby museli narychlo cestovat do Vídně. Nabízená služba je časově neomezená a týká se pouze zásilek určených pro kanadskou ambasádu ve Vídni.

Každá zásilka bude obsahovat vyplněný letecký nákladový list se zpáteční adresou a také obálku, ve které zašle vízové oddělení kanadské ambasády dokumenty našemu občanovi zpět. DHL nepřepravuje peněžní hotovost, proto se v zásilce nesmí nacházet žádné finanční prostředky. Odesílatel musí pouze připojit potvrzení pro kanadskou ambasádu o provedené úhradě poplatku za vízum spolu s vyplněnou žádostí o vízum, fotkou a platným pasem. DHL zároveň nabízí zvýhodněné pojištění pro obě cesty ve výši 300 Kč.

„Standardní přepravní doba do Vídně kurýrem trvá jeden pracovní den, stejně tak i zpět do místa odeslání v rámci České republiky. V souvislosti s touto speciální nabídkou nabízíme žadatelům o vízum garantované doručení v dopoledních hodinách na adresu kanadské ambasády ve Vídni,“ říká Luděk Drnec, obchodní ředitel DHL Express v České republice a dodává: „DHL Express jako přepravní společnost samozřejmě není schopna ovlivnit samotnou dobu vyřízení víz. Tento proces je plně v rukou kanadské ambasády ve Vídni a zpravidla trvá dva až tři pracovní dny. Naše nová služba nicméně umožní českým občanům minimalizovat přepravní dobu do Vídně a zpět, a tím pádem také omezit dopad samotného zavedení víz v době letních dovolených.“

Službu lze objednat prostřednictvím online aplikace na www.dhl.cz , telefonicky nonstop na zákaznickém servisu 840 103 000 nebo osobní předáním zásilky na vybraných recepcích DHL. Více informací naleznete na www.kanada.at a www.dhl.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává speciál Top advokátní kanceláře 2017
Auta
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů…
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber vypustí do ulic 24 tisíc aut bez řidiče
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Technologie
Microsoft experimentuje s vyhledáváním ve Windows. Co možná nabídne Redstone 4?
Opera Dev umožňuje zpřehlednit nabídku se seznamy otevřených a zavřených stránek
„Dobře vaří, ale jsou drazí.“ Mapy.cz přidávají hodnocení firem
Minecraft v roce 2018 dostane velkou aktualizaci Aquatic. Co přinese?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít