Dopravní nehoda s firemním vozidlem

23. října 2006, 00:00 - Simona Němcová, Petr Kučera
23. října 2006, 00:00

Náš zaměstnanec při pracovní jízdě služebním autem porušil předpisy (překročení rychlosti v centru města) a při následné dopravní nehodě zranil chodce. Na automobilu máme reklamu naší společnosti, takže po nehodě máme negativní publicitu, znásobenou i zveřejněním fotografie nehody v médiích.

Co všechno můžeme po zaměstnanci požadovat? Překročení rychlosti o zhruba 30 kilometrů za hodinu přiznal, odkazují na něj i svědci. Pochopitelně nechceme a nemůžeme čekat až na výsledek soudu o samotné nehodě - ten navíc rozhodne pouze o trestu za přestupek (trestný čin?), nikoliv ohledně vypořádání se s námi.

Podle ustanovení § 172 odst. 1 zákoníku práce zaměstnanec odpovídá zaměstnavateli za škodu, kterou mu způsobil zaviněným porušením povinností při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním. Pokud by zaměstnanec svoji odpovědnost neodmítal, je možné, aby spolu strany sjednaly dohodu o úhradě vzniklé škody.

Vznikla-li škoda v důsledku pochybení ze strany zaměstnance, má zaměstnavatel nárok především na náhradu škody, která mu tím vznikla. Zaměstnanec by mu tedy měl nahradit skutečnou škodu podle § 179 odst. 1 zákoníku práce (například škodu na poničeném vozidle či částku, kterou uhradil zaměstnavatel podle § 420a občanského zákoníku poraněnému chodci).

Pokud by takovou škodu způsobil zaměstnanec úmyslně, má zaměstnavatel podle § 172 odst. 3 zákoníku práce nárok i na náhradu takzvané jiné škody (typicky ušlého zisku). Zaměstnavatel by však v takovém případě musel prokázat, že v důsledku úmyslně způsobené dopravní nehody zaměstnancem mu vznikla škoda spočívající v tom, že firma kvůli negativní reklamě nezvětšila svůj majetek (zisk), ač by se to dalo, nebýt nehody, s ohledem na pravidelný běh očekávat.

Jestliže k dohodě o úhradě vzniklé škody nedojde, musí se zaměstnavatel svého nároku domáhat soudně. V rámci probíhajícího trestního řízení bychom zaměstnavateli doporučovali, aby se přihlásil se svojí škodou do trestního řízení. Soud v rámci rozhodování o vině nemusí vždy odkázat poškozeného na řízení v oblasti občanskoprávní a může rovnou rozhodnout o přiznání škody poškozenému.

Ještě upřesňujeme, že nárok na náhradu škody se podle § 263 zákoníku práce promlčí za dva roky ode dne, kdy se zaměstnavatel dozví o tom, že škoda vznikla a kdo za ni odpovídá. Do té doby se tedy musíte o svůj nárok přihlásit.

Mgr. Ilona Kindlová advokátka, KŠD ŠŤOVÍČEK advokátní kancelář

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
AMD brzo vydá nové procesory, podpora už je v BIOSech. APU Raven Ridge možná v lednu?
10 tipů na nejlepší tablety pro práci i zábavu [Vánoce 2017]
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít