Lobbista Janoušek se za mříže zatím nevrátí. Soud mu prodloužil přerušení trestu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Lobbista Janoušek se za mříže zatím nevrátí. Soud mu prodloužil přerušení trestu

čtk,
Lobbista Janoušek se za mříže zatím nevrátí. Soud mu prodloužil přerušení trestu
Zdroj: čtk

Krajský soud v Brně podle České televize o rok prodloužil lobbistovi Romanu Janouškovi přerušení výkonu trestu. „Stále nemám potvrzeno, že panu Janouškovi bylo usnesení doručeno. Z toho důvodu bližší informace nemohu sdělit,“ uvedla mluvčí mluvčí soudu Klára Belkovová. Janoušek si má odpykávat 4,5 roku za to, že srazil svým vozem ženu a od nehody ujel.

Janoušek u soudu požádal o další prodloužení přerušení výkonu trestu odnětí svobody v březnu, sdělila Belkovová. Dodala, že krajský soud o žádosti rozhodl 15. dubna. Výsledek ale dosud podle mluvčí soud nemohl sdělit, protože neměl potvrzené, že usnesení bylo doručeno všem účastníkům řízení. To podle mluvčí platí i dnes.

Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení, zatím v něm byl zhruba rok a čtvrt. Trest mu byl opakovaně přerušený ze zdravotních důvodů, naposledy na dva roky v polovině května 2018. Janoušek si už dříve opakovaně stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

Opilý lobbista v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, poté byl dočasně propuštěn na svobodu.

Janoušek u pražského městského soudu už dříve podal žádost o nové projednání případu. Soud ji zamítl, Ústavní soud ale loni nařídil, aby se soud lépe vypořádal s Janouškovými argumenty.

Lobbista Janoušek se za mříže zatím nevrátí. Soud mu prodloužil přerušení trestu
1 (20%) 1 hlasování
Diskuze