Další krok k digitalizaci gastronomie. Platební aplikace Qerko spouští rezervační systém - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Další krok k digitalizaci gastronomie. Platební aplikace Qerko spouští rezervační systém

,
Další krok k digitalizaci gastronomie. Platební aplikace Qerko spouští rezervační systém
Zdroj: Qerko
  • Platební aplikace Qerko svým uživatelům nově umožní rezervovat stůl v partnerských podnicích

  • Obsluze tak ušetří další čas, který bude moci věnovat servisu. Rezervační asistent udělá práci za ni a o podrobnostech podnik upozorní prostřednictvím e-mailu

  • Není to první novinka, s níž aplikace přichází. Už nějakou dobu například umožňuje integraci s bankou Air Bank

Platební aplikace Qerko, která si klade za cíl zdigitalizovat oblast gastronomie, přichází s novou funkcí bezplatné rezervace. Tu si více než 250 tisíc uživatelů bude moci nově udělat ve všech partnerských podnicích v Česku a na Slovensku. „Baví mne, že i po tolika letech a tolika uskutečněných nápadech nám stále nedochází možnosti, jak Qerko dále zdokonalovat a obohacovat o nové funkce a služby,“ komentuje šéf společnosti Lukáš Kovač.

Qerko je aplikace, pomocí které mohou uživatelé zaplatit ve zvolených podnicích okamžitou útratu skrze QR kód umístěný na stolech, čímž obsluze usnadní práci a urychlí servis. Díky napojení na pokladní systém vidí zákazníci i personál všechny položky a platby daného stolu v reálném čase. Odpadá tedy zdlouhavý proces rozpočítávání útraty mezi více návštěvníků. Zapotřebí navíc není ani papírová účtenka. Místo toho je zákazníkovi zaslána na e-mail její elektronická verze.

České Qerko obdrželo od investorů přes 60 milionů korun. Platbu QR kódem chce ovládnout i u zahraničních sousedů

V rámci kontinuálního vývoje si bude nyní nově uživatel moci zamluvit stůl přímo v profilu restaurace uvnitř aplikace, a to prostřednictvím přidaného tlačítka. V úvahu však připadá také druhá možnost, jež pro změnu počítá s unikátním odkazem umístěným na jejích webových stránkách, který pro ni Qerko vygeneruje. Podnikům pak bude s rezervacemi pomáhat speciální asistent. Ten dané místo automaticky obsadí a následně na tuto skutečnost upozorní e-mailem obsluhu. Konkrétní podmínky rezervace si budou moci restauratéři nastavit sami.

Expanze do zahraničí i spolupráce s Air Bank

Nejedná se o jedinou novinku, s níž startup v poslední době přišel. Nedávno například umožnil integraci s mobilním bankovnictvím Air Bank, díky kterému se Qerko po naskenování QR kódu automaticky spustí. Air Bank je zatím jediná banka, s níž aplikace spolupracuje, své partnerství však hodlá do budoucna rozšířit i mezi další. Kromě toho disponuje Qerko také funkcí objednávání z digitálního menu, vyhledáváním zahrádek či e-shopem pro restaurace.

Od svého založení v roce 2019 se firma značně proměnila. Od pohodlného placení od stolu skrze QR kód se rozšířila v celý ekosystém přinášející řadu výhod. Těch momentálně využívá přes 128 tisíc lidí, jež si aplikaci stáhlo v App Storu, a dalších 98 tisíc, kteří ji získali přes Google Play. A zajímavý se nápad podle všeho zdá také investorům. Ti do startupu jen letos vložili 2,5 milionu eur (přes 60 milionů korun) a pomohli tak s expanzí na Slovensko. Část financí přitom zamířila rovněž na připravované rozšíření k německým a rakouským sousedům.

Japonsko má nejvíc michelinských restaurací na obyvatele na světě. Zdejší kuchaři tvoří menu na míru a naúčtují si i dvacet tisíc za večeři

„Již třetí investicí do Qerka potvrzujeme, že byznysmodelu důvěřujeme a vidíme v něm budoucnost,“ komentoval v dubnu Milan Zemánek, zakládající partner investiční skupiny Miton. Ta do aplikace investovala už dříve v rámci takzvaného pre-seed kola, kdy startupu poskytla celkem 36,5 milionu korun. Celková výše investic do Qerka tak za celou dobu jeho existence atakuje hranici 100 milionů korun.

Podle dubnové tiskové zprávy společnosti ušetřila aplikace obsluze bezmála devadesát tisíc hodin práce. A pozitivně se podepsala také na spropitném, které bylo oproti klasické platbě přes terminál až o 44 procent větší.