Dodatečné studium

06. června 2005, 00:00 - admin
06. června 2005, 00:00

Poradna * Před osmi lety jsem studovala polygrafickou školu. Kvůli autonehodě jsem musela odejít z maturitního oboru na učňovský. Nyní zakládám firmu a ráda bych opět studovala. Zaujalo mě obchodní právo. Problém je v tom, že kvůli učňovskému vzdělání jsou pro mne téměř všude dveře zavřené.

Poradna 

Před osmi lety jsem studovala polygrafickou školu. Kvůli autonehodě jsem musela odejít z maturitního oboru na učňovský. Nyní zakládám firmu a ráda bych opět studovala. Zaujalo mě obchodní právo. Problém je v tom, že kvůli učňovskému vzdělání jsou pro mne téměř všude dveře zavřené. Mohli byste mi prosím pomoci, jak tuto věc vyřešit a kam se obrátit, abych si případně mohla dodělat střední vzdělání a studovat obchodní právo?

**Eva B.

Přijetí ke studiu na všechny typy vyšších odborných škol a na vysoké školy je nezbytně podmíněno doložením úspěšného absolvování maturitní zkoušky. Tomu se nijak nevyhnete. Výjimkou jsou některé umělecké konzervatoře. Maturitu můžete dodatečně získat na některém nástavbovém studiu, které je příbuzné vašemu učňovskému oboru nebo řemeslu, k němuž se váže výuční list. Délka tohoto studia trvá zpravidla dva nebo tři roky a není omezena věkem. Maturovat můžete také na některé střední škole, která třeba nabízí formy dálkového nebo večerního studia rozloženého do tří let. Tento způsob by mohl být bez problémů kombinován s vaší prací. Kratší než dvouleté řešení bohužel neexistuje.

Ve vašem případě lze uvažovat také o navázání přerušeného studia na polygrafické škole - ovšem jen tehdy, pokud od doby vašeho odchodu z ní neuplynulo více než 10 let. Nezáleží na tom, v jakém ročníku jste školu opustila.

Přestože je maturitní vysvědčení podmínkou, přijetí na vysokou nebo vyšší odbornou školu pak záleží hlavně na úspěchu při absolvování přijímacích testů. Vedle klasických vysokých škol existuje také mnoho vyšších odborných škol zaměřených na právo, aplikované právo a různé právní obory kombinované často s administrativní činností a sociální problematikou. V případech vyšších odborných škol jde spíše o praktickou přípravu a využití práva v konkrétním situačním rámci - například firmy a firemního managementu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít