Do pražského Kongresového centra se sjel celoevropský startupový výkvět - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Do pražského Kongresového centra se sjel celoevropský startupový výkvět

, Petra Sivová, Export a podnikání,
Do pražského Kongresového centra se sjel celoevropský startupový výkvět

Český startup Motionlab zvítězil v konkurenci zemí Visegrádské čtyřky a míří do San Franciska.

Do pražského Kongresového centra se letos v dubnu sjel celoevropský startupový výkvět. V rámci Startup World Cup & Summit se představily na dva tisíce nadějných začínajících podnikatelů ze všech evropských zemí. V této tvrdé konkurenci se neztratily ani české startupy. Představilo se jich zde čtrnáct, a to z oblastí od virtuální reality přes správu budov až po zdravotní produkty. Čtyři z nich – Actijoy, Aleego, Motionlab a Spaceflow – sem zavítaly za podpory agentury CzechInvest, hlavního partnera akce.

Absolutním vítězem klání se stal švédský startup Mimbly, který se zaměřuje na změnu vnímání společnosti, pokud jde o přístup k čistotě vody a jejímu využití. Motionlab zvítězil se svým projektem personalizované videoreklamy v regionálním kole zemí Visegrádské čtyřky. Do globálního finále soutěže Startup World Cup, které se koná letos v květnu v San Francisku, postoupili startupisté z Mimbly a Motionlabu spolu s dalšími evropskými finalisty například z Estonska, Polska, Norska, Španělska, Itálie, Finska, Ruska, Ukrajiny, Irska nebo Řecka.

 V tvrdé konkurenci dvou tisíc začínajících podnikatelů se neztratily ani české startupy

Startup Motionlab dlouhodobě spolupracuje s agenturou CzechInvest. S podporou jejího projektu CzechDemo se v listopadu 2018 prezentoval na Web summitu v Lisabonu a v rámci projektu CzechAccelerator absolvoval v prvním čtvrtletí letošního roku tříměsíční pobyt v New Yorku.

Sjednocujeme ekosystém startupů

Podpoře českých startupů se agentura CzechInvest věnuje již od roku 2010. Je odpovědná za koordinaci aktivit vedoucích k vytvoření národního startup a spin-off prostředí definovaného v Inovační strategii ČR 2019–2030. Proto se také čím dál tím intenzivněji snaží eliminovat roztříštěnost českého startupového ekosystému a úžeji spolupracovat se soukromou startupovou scénou.

Zástupci CzechInvestu byli účastníkům akce k dispozici v takzvané mentoringové zóně, kde zprostředkovávali své zkušenosti z oblasti expanze startupů do zahraničí a kosmických technologií. Ve spolupráci s projektem My Gateway uspořádali také dvoudenní workshop Access2finance o nejrůznějších formách podpory, například finančních nástrojích, dotacích a dalších možnostech alternativních zdrojů financování startupů.

Startup World Cup & Summit
Konference Startup World Cup & Summit, organizovaná UP21 a Air Ventures s výraznou podporou CzechInvestu, je výsledkem spojení dvou významných startupových akcí posledních let.

Uplynulého, v pořadí již třetího ročníku se zúčastnilo přes 350 startupů z desítek evropských zemí. Nejlepší projekty se pak v Praze utkaly o titul evropského startupového šampiona, který je zároveň kvalifikoval do finále globální soutěže Startup World Cup, pořádané venture kapitálovým fondem Pegasus Tech Ventures.

Po úspěchu dosavadních ročníků již organizátoři plánují další Startup World Cup & Summit, který by se měl uskutečnit v dubnu 2020.

Autorka je vedoucí oddělení komunikace a tisková mluvčí CzechInvestu

PDF verze květnového čísla magazínu Export a podnikání ke stažení

Ohodnoťte tento článek
Diskuze