Dividendy do sazky. Do Komárkovy loterijní skupiny přitekly tři čtvrtě miliardy ze zahraničí - Euro.cz

Přihlášení

Dividendy do sazky. Do Komárkovy loterijní skupiny přitekly tři čtvrtě miliardy ze zahraničí

,
Dividendy do sazky. Do Komárkovy loterijní skupiny přitekly tři čtvrtě miliardy ze zahraničí
Zdroj: KKCG

Sazka Group Karla Komárka prožívá kvůli koronavirové pandemii těžké časy. O to více se jí hodí dividendy, které si o prázdninách vyplatila z dceřiných společností. V červenci podle pololetní zprávy o hospodaření získala 20,855 milionu eur (558 milionů korun) z italské LottoItalia.

Z vídeňské CLS si v témže měsíci stáhla 3,607 milionu eur (96 milionů korun) a podobnou částku 3,657 milionu eur (97 milionů korun) na začátku září dostala z rakouské LTB. O prázdninách také Sazka Group rozhodla o plánu výrazně osekat náklady v rakouských kasinech, kde se kvůli pandemii snížila návštěvnost.

Čistý zisk sázkové společnosti v letošním prvním pololetí meziročně klesl o 71 procent na 42 milionů eur (1,17 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek klesly o 28 procent na 651,9 milionu eur (17,3 miliardy korun).

„Pokles byl z velké části způsoben opatřeními proti šíření koronaviru, kdy jsme zavřeli část poboček. Týkalo se to především Řecka a Itálie. V Česku a Rakousku byly dopady menší. Postupně se vracíme na úrovně před zavedením opatření, v některých případech jsou i vyšší,“ komentoval výsledky generální ředitel společnosti Robert Chvátal.

O samotné dividendě Sazka Group do skupiny KKCG zatím nebylo rozhodnuto. „Obecně reinvestujeme podstatnou část příjmů z dividend do další mezinárodní expanze,“ odpověděl na dotaz mluvčí Radek Němeček.

V červnu se Sazka Group stala většinovým majitelem rakouské loterijní firmy Casinos Austria s podílem 55,48 procenta, když dokončila převzetí 17,19 procenta od rakouské firmy Novomatic. Sazka Group rovněž postupně zvyšuje podíl v největší řecké sázkové firmě OPAP. Aktuálně vlastní 43,33procentní akcionářský podíl. Sazka Group má dále podíly v české společnosti Sazka (100 procent) a italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta).