Dividendy

30. června 2003, 00:00 - (čtk)
30. června 2003, 00:00

PVT: dividendy ani tantiémy nebudouSpolečnost PVT, která se zabývá systémovou integrací, nevyplatí z loňského téměř 12milionového zisku dividendu ani tantiémy. Osm a půl milionu přidělí do sociálního fondu a zbytek zůstane nerozdělen. Zisk PVT loni klesl o 114 milionů korun.STE vyplatí na akcii 35 korun.

PVT: dividendy ani tantiémy nebudou

Společnost PVT, která se zabývá systémovou integrací, nevyplatí z loňského téměř 12milionového zisku dividendu ani tantiémy. Osm a půl milionu přidělí do sociálního fondu a zbytek zůstane nerozdělen. Zisk PVT loni klesl o 114 milionů korun.

STE vyplatí na akcii 35 korun…

Středočeská energetická vyplatí z loňského zisku 636,4 milionu korun 35 korun na akcii, o patnáct korun méně než před rokem. Celkem si akcionáři rozdělili na dividendách 112,4 milionu korun. Téměř tři čtvrtiny z loňského zisku akcionáři přidělili do fondu rekapitalizace investic a pět procent do rezervního fondu. Sociální fond se rozrostl o téměř 16 milionů korun, členové orgánů společnosti si na tantiémách přijdou na 6,4 milionu korun.

…SČE také

Severočeská energetika (SČE) vyplatí z loňského čistého zisku 633 miliony korun hrubou dividendu 35 korun na akcii, nejméně od roku 1999. Celkem firma na dividendy použije 114 milionů korun. Z loňského zisku ponechá společnost 463 milionů korun jako nerozdělený zisk minulých let, který vzroste na 2,14 miliardy korun. Do rezervního fondu společnost přesune 31,7 milionu korun, zaměstnanecký a důchodový fond posílí celkem o 12,5 milionu korun. Do fondu restrukturalizace přesune SČE 5,5 milionu korun. Na tantiémách členům orgánů vyplatí 6,33 milionu korun.

Plzeňská teplárenská bude vyplácet poprvé

Plzeňská teplárenská vyplatí historicky první dividendu, a to 13,50 koruny na akcii. Z čistého zisku, který PT loni zdvojnásobila na 130,7 milionu korun, půjde na dividendy zhruba 16 milionů. Zbývající část podnik po přídělu do zákonných fondů dá na rozvoj a na splácení investičních úvěrů. Letos počítá PT se stejným ziskem.

Technoexport akcionáře potěší

Obchodní společnost Technoexport, která patří k hlavním českým favoritům pro zapojení do obnovy Iráku, vyplatí hrubou dividendu 13 800 korun na akcii s nominální hodnotou 100 000 korun. Loňský čistý zisk zůstal přibližně na předchozích 36 milionech korun. Na výplatu tak připadne 30 milionů korun. Technoexport loni hlavně vyvážel, a to hlavně cukrovary do Íránu a chemická zařízení do Sýrie a Egypta. Hlavním akcionářem Technoexportu je prostřednictvím Česká inkasní, která vlastní téměř 82 procent akcií, stát. Vedení podniku drží přibližně osm procent akcií.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít