Digitalizace práce nás neohrozí. Jsme na ni připraveni, myslí si Češi - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Digitalizace práce nás neohrozí. Jsme na ni připraveni, myslí si Češi

, tan,
Digitalizace práce nás neohrozí. Jsme na ni připraveni, myslí si Češi
Zdroj: Shutterstock

Češi se digitalizace nebojí. Alespoň podle průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad, z kterého vyplývá, že se na práci v digitálním prostředí cítí být připraveno 71 procent dotazovaných tuzemských pracovníků. Zaměstnavatelé v této souvislosti vyzdvihují důležitost technických oborů, jejichž absolventů je na pracovním trhu stále nedostatek.

Na práci v digitálním prostředí se cítí být připraveno 71 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu Workmonitor ze strany personálně poradenské společnosti Randstad. Pouze 17 procent respondentů pak očekává, že v horizontu 5 až 10 let bude jejich práce automatizována.

A vzhledem k tomu, že digitalizace a automatizace přináší nejen změny pracovních postupů, ale i nároků na znalosti a dovednosti lidí, stává se vzdělávání tématem číslo jedna, a to jak u samotných uchazečů o zaměstnání, tak i u firem. Zaměstnavatelé urgentněji potřebují zejména pracovníky technických oborů, jakými jsou věda, strojírenství, matematika či technologie. „Problém najít správného kandidáta pro volnou pozici mají zaměstnavatelé 66 procent respondentů a 75 procent s těmito potížemi počítá i do budoucna,“ tvrdí průzkum.

Pokračování článku zde.

Čtěte také:

Digitalizace úřadů pokračuje. Služby státu mají být za pět let online, slibuje Babiš

Úroveň digitalizace české státní správy brzy neobstojí, ukázal průzkum

Totální digitalizace: Estonsko směřuje k plně elektronické správě země

Ohodnoťte tento článek
Diskuze