Deutsche Bank plánuje oživení. Vydáním akcií navýší kapitál o 8 miliard eur - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Deutsche Bank plánuje oživení. Vydáním akcií navýší kapitál o 8 miliard eur

, čtk,
Deutsche Bank plánuje oživení. Vydáním akcií navýší kapitál o 8 miliard eur
Zdroj: ČTK

Největší německá banka Deutsche Bank vydá 687,5 milionu akcií, jimiž navýší svůj kapitál o osm miliard eur (216 miliard korun). Čtvrtým navýšením kapitálu od roku 2010 bude společnost financovat svou strategickou reorganizaci, která jí má dopomoci k oživení ze dvou let ztrát a problémů.

Banka stanovila cenu nových akcií na 11.65 eura. Akcie banky na frankfurtské burze byly v závěru týdne těsně pod 18 eury. Akcie si budou moci stávající akcionáři upisovat od 21. března do 6. dubna a nové akcie budou nést stejné právo na dividendy jako ty dosavadní.

Deutsche Bank na počátku března zveřejnila novou strategii, jejíž součástí je burzovní prodej akcií její divize správy majetku a zrušení plánu na prodej divize Postbank. Navýšení kapitálu má pomoci bance posílit její rozvahu po řadě právních sporů, které ji od roku 2012 stály 15 miliard eur, a také uvolní finance pro strategické investice.


Přečtěte si, jak situaci v Deutsche Bank komentoval Vladan Gallistl:

Další rána pro Deutsche Bank

Deutsche Bank neví, co dál

 Gallistl


Dceřinou společnost Postbank chce banka ve střednědobém výhledu sloučit se svými dalšími aktivitami na trhu služeb pro drobné klienty. V rámci reorganizace se také ziskové aktivity v oblasti obchodu s cennými papíry a aktivity v oblasti firemních financí sloučí do jedné skupiny.

Deutsche Bank loni kvůli výdajům na spory a restrukturalizaci zůstala druhým rokem ve ztrátě. Ztratila 1,4 miliardy eur po výpadku z 6,8 miliardy eur v roce 2015.

Vývoj hodnoty akcí Deutsche Bank:

Dále čtěte:

Deutsche Bank vyšetřují kvůli nesrovnalostem v daních Izraelci

Deutsche Bank se vyrovná za finanční krizi. V USA zaplatí 180 miliard