Der Standard: Schumi, už se zaparkuj

02. října 2012, 11:34 - red
02. října 2012, 11:34

Už v roce 2006 se Michael Schumacher rozhodl, že dokázal dost, a ukončil kariéru. V roce 2010 na něj ovšem přišla neovladatelná chuť trochu si zapilovat na vlastním pomníku. Kéž by ji tehdy byl překonal. Stáj i její jezdec na velkém návratu vydělali. Mercedes do svého kokpitu posadil reklamní ikonu a Schumacher mohl ukájet svou lásku k motosportu, aniž by potřeboval „substituční drogy“ typu rallye.

Ze sportovního hlediska však byl tento návrat bezcenný. Největší neštěstí však spočívá v tom, že po uplynulé dva roky bylo obsazeno další místo jezdce, které mohl zaujmout mladý, snaživý talent. Na takové plýtvání je v kokpitech formule 1 příliš málo pracovních příležitostí.

Že je pro sportovní velikány zatraceně těžké odejít ve správnou dobu, je známo. Manažeři, funkcionáři i fanoušci by si však při svém vzývání sportovních legend měli uvědomit, že takové váhání může samo ukončit jinou kariéru, která ještě ani pořádně nezačala.

Financial Times: Světová ostuda v Sýrii

Krutost, s níž je Bašár Asad ochoten přistupovat ke své zemi, zjevně nemá mezí. Přes všechna ostrá slova světových lídrů na Valném shromáždění OSN se syrská tragédie v mezinárodní agendě propadá. Pozornost USA rozptylují prezidentské volby a Rusko i Čína dál ostudně blokují každou akci Rady bezpečnosti OSN.

Nikoho nepřekvapilo, že nový emisar OSN pro Sýrii Lachdar Brahimí dělal, co mohl, aby očekávání od své mise udržel hodně nízko. Jak řekl Valnému shromáždění premiér David Cameron, krev malých dětí zabitých v syrském konfliktu je „děsivou skvrnou“ na reputaci OSN. Co je horší, Asad si paralýzu Západu vyložil jako povolení zabíjet.

Je na čase, aby byl Asad donucen přehodnotit svou strategii. Jestliže Rusko trvá na svém blokačním postoji, pak by měly západní a arabské vlády hledat jiná efektivní řešení, ba i mimo rámec OSN, včetně ochrany syrských civilistů bezletovou zónou.

SME: Chybí možnost volby

Represivní cesta řešení romské otázky, které se dovolávají různé odstíny slovenských fašistů a populistů a kterou preferují i zbabělejší politici, má jednu zásadní chybu. Kvůli ní nebude fungovat a nepřinese očekávaný užitek. Represe funguje jen v případě, je-li pro ty, jichž se má týkat, až tou druhou možností.

Mohou-li si vybrat mezi dvěma stejně reálnými variantami: buď budeš řádně pracovat a platit nájem, anebo nebudeš, budeš místo toho krást, přiživovat se na jiných, a pak přijdeš o dům a půjdeš do vězení. Právě ta možnost volby je ale pro většinu Romů na Slovensku velmi sporná.


Čtěte také:

Velkou cenu Singapuru vyhrál Vettel, Hamilton nedojel

Syrské naděje blednou, Západ váhá

Šluknovsko po roce: Varnsdorf je průšvih, Krásná Lípa vzor


Jistě jsou mezi nimi takoví, jimž současný stav vyhovuje a pracovat nebudou, ani kdyby mohli. Většina však nepracuje spíše proto, že nedostane ani šanci to zkusit. I kdyby na našem trhu práce neexistovala diskriminace, často jim k jakékoli sofistikovanější práci chybí kvalifikace.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít