Depeche Mode na černo

10. července 2009, 12:32 - ing. Miroslav Tryner
10. července 2009, 12:32

Kultura a zábava ing.

Koncert britské skupiny Depeche Mode 25. června ve slávistické multifunkční Synot Tip Aréně v pražském Edenu proběhl bez povolení hygienické služby. Pořadateli koncertu, agentuře Live Nation, za to hrozí tučná pokuta. „Hygienická služba kvůli nesplněným hlukovým limitům pořádání koncertů na fotbalovém stadionu Slavie Praha v Edenu nepovolila ani před 22. hodinou. Takže se tu tyto druhy akcí nesmějí vůbec konat. Proto s pořadatelem koncertu Depeche Mode v nejbližší době zahájíme správní řízení,“ řekl týdeníku EURO mluvčí městské části Praha 10 Jan Charvát. Pořadateli dle něj hrozí pokuta v řádu statisíců korun, protože stadion Slavie Praha má kolaudaci jen na fotbalová utkání.
Oficiální stanovisko agentury Live Nation se získat nepodařilo, neboť mluvčí firmy Petr Novák pobývá na dovolené. Zástupci agentury týdeníku EURO pouze sdělili, že žádnou sankci nečekají, protože koncert byl ukončen před 22. hodinou, tedy před započetím nočního klidu. Na vystoupení Depeche Mode do Synot Tip Arény přišlo 32 tisíc fanoušků. Zda případná sankce pořadatele akce a jeho profit z ní citelně ovlivní, není jasné, protože agentura Live Nation finanční výsledky ze svých jednotlivých akcí nezveřejňuje.
Kolaudace Synot Tip Arény pouze pro fotbalová utkání značně komplikuje projekt Edenu jako multifunkčního stadionu, kde se s výnosy z koncertů a dalších kulturních akcí jako s významným příspěvkem počítalo.
„Stále čekáme na návrh majitele stadionu, tedy společnosti E Side Property ohledně prodeje části společnosti, do které by E Side převedla nemovitý majetek edenského areálu. Naši zastupitelé o případné koupi podílu již rozhodli, jsme připraveni jednat. Míč je nyní na straně E Side. Absence možnosti pořádat v areálu koncerty a další akce však pro nás samozřejmě bonitu Synot Tip Arény snižuje,“ dodal Charvát.
Marketingová ředitelka společnosti E Side Kristýna Svobodová však vidí záležitost jinak: „Podle našeho právního výkladu obdrženého kolaudačního rozhodnutí není pořádání akcí na stadionu, mimo fotbalových, kromě zmíněné 22. hodiny pro ukončení akce dále omezeno.“
Záležitost vstupu Prahy 10 do projektu E Side pak Svobodová zcela popírá, i když v roce 2006 bylo sepsáno memorandum o vzájemné spolupráci s městskou částí Praha 10 a akciovými společnostmi SK Slavia Praha – fotbal a Bohemians 1905. „E Side neuvažuje o prodeji části majetku, nikdy o převedení nemovitého majetku s nikým nejednala a nejedná,“ uvedla pro týdeník EURO Svobodová.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Samsung má hotový 8nm proces, poslední před EUV. Výroba může začít, zájem má Qualcomm
Jak ve Windows 10 Fall Creators Update odstraněním staré instalace systému ušetřit pár „giga“?
Photoshop se naučí nová kouzla. Chybějící obraz doplní díky umělé inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít