DEK může koupit topenářskou síť Wärme. Obchod schválil ÚOHS - Euro.cz

Přihlášení

DEK může koupit topenářskou síť Wärme. Obchod schválil ÚOHS

, čtk,
DEK může koupit topenářskou síť Wärme. Obchod schválil ÚOHS
Zdroj: Hynek Glos/Euro

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil změnu vlastníka velkoobchodního a maloobchodního prodejce zboží a materiálu pro topenáře, plynaře, sanitu nebo vzduchotechniku Wärme, spol. s r.o. Kupuje ji pražská firma DEK, která provozuje síť stavebnin.

Úřad posuzoval oblasti velkoobchodního a maloobchodního prodeje zboží pro obor voda, topení, plyn, sanita a vzduchotechnika. Jeho rozhodnutí je pravomocné.

Brněnskou společnost Wärme dosud vlastnili podnikatelé Metelákovi. Její výnosy předloni překročily hranici 300 milionů korun.

DEK je síť českých stavebnin, kterou vlastní miliardář Vít Kutnar. Společnost nedávno avizovala, že chce koupit i firmu VPS CZ, jež zabezpečuje sortiment pro pokrývače, tesaře, klempíře, izolatéry, fasádníky, ale i komplexně zaměřené stavební firmy. Také tuto transakci má na stole ÚOHS.

DEK
Stavebniny DEK vznikly v roce 1993 pod názvem Dektrade, v roce 2007 se společnost transformovala do holdingové struktury a vznikla skupina DEK. Kromě prodeje stavebnin skupina provozuje půjčovnu strojů a nářadí či klempířské dílny. Obrat skupiny v roce 2015 dosáhl 10,28 miliardy korun, o rok později to bylo 11,6 miliardy korun.

Přečtěte si exkluzivní rozhovor s Vítem Kutnarem:

Majitel stavebnin Dek Kutnar: Po intervencích se přiblížíme Západu

 Majitel stavebnin DEK Vít Kutnar

Dále čtěte:

Jako si koupit hamburger. Dek prodává stavebniny za osm minut

Velká stavební pranice: stavaři v čele s Hochtiefem chtějí po vládě změny


Diskuze