Dejte si k letošním Vánocům internet

22. listopadu 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
22. listopadu 2004, 00:00

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ Do konce roku operátoři dávají modemy k vysokorychlostnímu připojení zdarma. Nabízejí také vyšší rychlosti za nižší ceny. Na každoročním prosincovém šíleném utrácení se chtějí svézt i poskytovatelé internetu. Zájemcům nabízejí modemy za korunu a dočasně snížené poplatky za připojení k internetu.

**INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ

Do konce roku operátoři dávají modemy k vysokorychlostnímu připojení zdarma. Nabízejí také vyšší rychlosti za nižší ceny.

Na každoročním prosincovém šíleném utrácení se chtějí svézt i poskytovatelé internetu. Zájemcům nabízejí modemy za korunu a dočasně snížené poplatky za připojení k internetu. Český Telecom začal nabízet připojení přes ADSL o rychlosti 512 kbps za cenu připojení o poloviční rychlosti. Hlavní návnadou je dvoutýdenní bezplatné užívání služby Internet Expres a její aktivace za jednu korunu. Pokud se zákazník rozhodne ponechat si ADSL i nadále, zaplatí za dalších šest týdnů stejnou částku (857 korun) jako za poloviční rychlost. Po šesti týdnech si pak zákazník může nechat současnou rychlost a připlatit si 178 korun, nebo se spokojí s poloviční rychlostí 256 kbps a bude nadále platit 857 korun. Modem dostávají zákazníci zdarma při objednávce přes telefon nebo internet, případně za 1199 korun při koupi v prodejně. Kdo není spokojen, může po uplynutí testovací doby modem vrátit a dostane zpět kupní cenu. Podle Telecomu jde o úspěšný marketingový tah - modemy vrací pouhá třetina zkoušejících. Všichni klienti Českého Telecomu si také mohou každý měsíc stáhnout dva filmy z portálu Starzone.cz zdarma. Dominantní hráč tak získal dominantní pozici i v oblasti datových služeb ADSL. Nyní eviduje přes 80 tisíc uživatelů ADSL proti 16 tisícům na začátku roku. Za poslední dva měsíce chce získat dalších 20 tisíc, aby překročil hranici 100 tisíc. Zákaznický boom by měla podpořit i nabídka počítačů, které Telecom dodává ve spolupráci s AutoContem. Počítač je možné zakoupit na třicet měsíčních splátek, cena je ale vyšší než při nákupu v běžných obchodech. Telecom to vysvětluje tím, že v ceně je i dvouletý servis u zákazníka a jde o ucelené řešení pro zákazníky, kteří se již nechtějí o nic starat a jsou ochotní zaplatit vyšší cenu. Vánoční marketingové triky ale připravují i další operátoři. Contactel poskytuje poukázku 200 Kč na nákup v internetovém obchodě, UPC až do odvolání pro připojení přes kabelovou televizi dává modem zdarma a aktivaci za korunu. Zákazník, který se upíše společnosti GTS na používání ADSL na osmnáct měsíců, si může vybrat počítačovou hru nebo bezplatné vytištění 20 digitálních fotografií. Nextra v rámci vánoční akce připravila pro nové zákazníky zvýhodněné ceny samoinstalačních balíčků s ADSL modemem. Nejlevnější samoinstalační balíček s modemem ZyXEL Prestige 630-C USB je za korunu. Další balíčky jsou nabízeny se slevou až do výše 1000 Kč. Ceny platí při uzavření smlouvy na dobu nejméně dvanácti měsíců. Operátor Volný.cz zase odpouští instalační poplatek ve výši 990 korun. Eurotel nabízí při podpisu smlouvy na využívání CDMA na dva roky modem (namísto za 8995 Kč) za korunu a aktivační poplatek snížený na polovičních 1782 koruny.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Auta
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový…
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Volkswagen California Ocean 2.0 TDI 150 kW a malý výlet za velkým větrem
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný rebel
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Technologie
Compact od Sharpu dostojí svému názvu. Navíc má nejrychlejší displej
Zotac uvádí krátkou GeForce GTX 1080 Ti s vodním chlazením, pro kompaktní highendová PC
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít