Úklid po finančním skandálu: Swedbank propustila ředitelku - Euro.cz

Přihlášení

Úklid po finančním skandálu: Swedbank propustila ředitelku

, čtk,
Úklid po finančním skandálu: Swedbank propustila ředitelku
Zdroj: Profimedia.cz

Swedbank podezřelá z praní špinavých peněz v baltských zemích propustila ředitelku Birgitte Bonnesenovou. Její šéfka je již druhou hlavou severského finančního sektoru, která skandálu padla za oběť.

Vedení banky prozatím převezme její finanční ředitel Anders Karlsson. Pozice Dánky, která stála v čele Swedbank od roku 2016, se stala během posledních dní neudržitelnou. „Vývoj uplynulých dní vytvořil na banku obrovský tlak. Rada se proto rozhodla zbavit Birgitte Bonnesenovou funkce,“ uvedl předseda představenstva Lars Idermark.

Švédský úřad pro hospodářskou kriminalitu ve středu rozšířil předběžné šetření Swedbank o podezření ze závažného podvodu. Dosud vyšetřoval jen podezření z neoprávněného vyzrazení důvěrných informací.

Kurz akcií Swedbank pokračoval v poklesu, odepsaly dalších 3,7 procenta. Od vypuknutí skandálu minulý měsíc již ztratily více než čtvrtinu své hodnoty a obchodování s nimi dnes bylo pozastaveno. V důsledku téhož skandálu s praním špinavých peněz prostřednictvím estonské pobočky rezignoval již v září šéf největší dánské bankovní společnosti Danske Bank Thomas Borgen.

Tragédie Deutsche Bank: německý gigant čeká boj o přežití

 Deutsche Bank a Commerzbank

Přečtěte si také:

Banka UBS pomáhala daňovým únikům ve Francii, má zaplatit pokutu 4,5 miliardy eur

Fed vyšetřuje Deutsche Bank kvůli praní špinavých peněz v Danske Bank

Americký fond rizikového kapitálu koupil podíl v Deutsche Bank

Diskuze