Další novinky v roce 2007

02. ledna 2007, 00:00 - admin
02. ledna 2007, 00:00

ČESKOPodpůrný a garanční rolnický a lesnický fond mění systém výplaty podpor. U žádostí přijímaných od Nového roku přejde fond z dosavadních zálohových plateb dotací na úroky a jejich pololetního vyúčtování na výplatu dotací zpětně, a to dvakrát ročně za příslušné kalendářní pololetí.

ČESKO

 • Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond mění systém výplaty podpor. U žádostí přijímaných od Nového roku přejde fond z dosavadních zálohových plateb dotací na úroky a jejich pololetního vyúčtování na výplatu dotací zpětně, a to dvakrát ročně za příslušné kalendářní pololetí. U žádostí přijatých do 31. prosince roku 2006 bude pokračovat dosavadní zálohový způsob.
 • Ověřené výpisy z rejstříků, jako jsou katastr nemovitostí či obchodní rejstřík, mohou podle nové právní úpravy vydávat i pošty, notáři a některé obce. Novela zároveň zavádí Portál veřejné správy, který by sloužil jako elektronická podatelna státu.
 • Začíná se s vypínáním analogového zemského TV vysílání, které postupně bude nahrazeno digitální formou označovanou jako DVB-T. První oblastí se stane v průběhu roku Domažlicko. Prahu a široké okolí čeká vypínání až v listopadu 2008.
 • Bulharům a Rumunům otevírá Česko svůj pracovní trh. Ponechává si ale možnost přijmout v případě ohrožení trhu ochranná opatření.
 • Pro povolování loterijních systémů s videoterminály zpřísňuje ministerstvo financí podmínky. Provozovatelé ale mají na přizpůsobení se novým požadavkům roční přechodné období.
 • Novela zákona o hospodaření energií umožní vlastníkům a nájemníkům v bytech s dálkovým vytápěním odložit o rok montáž termostatických ventilů na tepelná tělesa.
 • Pobočku Světového obchodního centra (WTC) otevře v Praze Hospodářská komora České republiky.
 • Insolvenční zákon, neboli zákon o úpadku a způsobech jeho řešení, začne platit teprve od 1. července.
 • Začíná fungovat databáze informací o klientech povinného ručení. Pojišťovny tak chtějí zamezit přechodu vlastníků aut po nehodě k jiné pojišťovně.
 • Společnost Elektrowin sníží v průměru o třetinu poplatky, kterými financuje povinný sběr a likvidaci vysloužilých velkých a malých elektrospotřebičů.
 • Mladoboleslavská Škoda Auto představí začátkem března novou řadu Fabií. Na rozdíl od loňské nulté série jsou tyto vozy určeny již k prodeji.
 • Všechny starší podniky mají mít do konce října ke svému provozu integrované povolení pro vypouštění nečistot do životního prostředí.

ZAHRANIČÍ

 • Slovensko zdražuje od ledna roční dálniční známky pro nákladní automobily zhruba o polovinu. Měsíční a týdenní známky pro kamiony s hmotností nad 12 tun však zlevní. Ceny dálničních známek pro osobní automobily se nezmění.
 • Německo zvedá daň z přidané hodnoty z 16 na 19 procent. Jde o největší zvýšení daní od konce druhé světové války.
 • Polsko zvyšuje spotřební daň na pohonné hmoty a na tabák.
 • Ve Francii začíná platit daň za spotřebu uhlí. O deset procent tam jsou zvýšeny také daně za průmyslové znečištění a odpad a za hlučnost letadel. Vyšší daňové úlevy budou za úpravy budov podnikané s cílem šetřit energii.
 • Slovinsko vstupuje do Evropské měnové unie. Slovinský tolar je nahrazen eurem v kurzu 239,640 tolaru za euro.
 • Sdružení EURid, které má na starosti správu evropských internetových domén s koncovkou .eu, snižuje velkoobchodní cenu registrace i ročního prodloužení ze současných deseti na pět eur.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít