Další Dny v pohybu

23. září 2008, 17:02 - Martin Mašek
23. září 2008, 17:02

Krátké zprávy

Netradiční festival
Další Dny v pohybu Divadlo dokumentu, multimediální představení, projekty využívající interakci s divákem a takzvané site-specific projekty budou hlavní náplní letošního ročníku mezinárodního divadelního festivalu 4+4 DNY V POHYBU. Od 3. do 10. října se jeho představení a další akce budou odehrávat v pražských divadlech Archa a Ponec i v holešovických postindustriálních prostorách La Fabrika a Hala 23 & ALTA 30.
Pro letošní třináctý ročník je připravena dvacítka představení v interakci s diváky i multimediální performance experimentující s laserovým světlem, projekcí, zvukovými a dalšími světelnými efekty. Součástí festivalu budou tradičně také představení pro děti, koncerty i výtvarné akce a rovněž odborné mezinárodní divadelní a architektonické sympozium na téma „Současné umění v novém prostoru“.
Dramaturgie chce divákům představit nové trendy umělecké divadelní tvorby z osmi evropských zemí. Například současnou taneční scénu Slovinska (soubor Mladinsko Theatre, tanečnice Maja Delaková), poprvé bude mít na festivalu zastoupení Turecko (choreografka a tanečnice Aydin Tekerová). Na festivalu se odehrají také dvě premiéry, a to nové představení výrazné osobnosti českého tance choreografky Petry Hauerové Teorie a site-specific projekt Howarda Lotkera s názvem Malý člověk. „Z programové nabídky bych rád upozornil na belgický soubor BERLIN a jeho projekt Bonanza, jenž je vystavěn právě na platformě divadelního dokumentu“, říká dramaturg festivalu Pavel Štorek. Jde o koláž ze života obyvatel zničeného hornického města v amerických Skalistých horách. Dokument líčí na pěti plátnech vzestup dolů v dobách zlaté a stříbrné horečky a současný úpadek izolovaného města odrážející se ve vztazích jeho posledních obyvatel. „Představení patřilo k vrcholům hlavního programu na IETM 2007 v Gentu,“ dodává Štorek. Hlavní program festivalu zahájí experimentální britsko-německý soubor Gob Squad, a to rekonstrukcí filmu Kitchen Andy Warhola. Gob Squad kombinují vyjadřovací prostředky filmu, televize a pop music do absurdní jevištní formy. Popisek:
Ukázka z představení souboru Gob Squad
Martin Mašek

Něco na odiv
Převážně překvapivé a nápadité jsou sochy a objekty, které soustřeďuje výstava s názvem Nic na odiv…? 2008 v Kateřinské zahradě ve druhé pražské části. V zeleni zahrady jsou umístěny práce 41 autorek a autorů žijících v Česku, a to jak reprezentantů starší a střední generace, tak i studentů vysokých uměleckých škol. Zahrada s nově renovovaným kostelem svaté Kateřiny je průchozí, takže se do ní zájemci dostanou jak z ulice Ke Karlovu, tak z Viničné. Výstavu charakterizuje i práce Markéty Korečkové nazvaná Univerzální mávátka (na snímku).

Kolekce kontrastů Značka Galliano vznikla v roce 2006 jako nová linie slavného návrháře Johna Galliana určená pro mladší, odvážnější zákaznice a nabízí modely v dostupnějších cenách. Nyní představuje novou kolekci pro podzim a zimu 2008. Je charakterizovaná jako plná kontrastů. Teplé zimní materiály doplňují jemné látky jako hedvábí a šifon, černou střídají výrazné barvy a vzory. Kolekci kabátů, bundiček, svetříků, kalhot, sukní i šatů ještě zefektivňují výrazné doplňky, jako jsou barevné punčochy, zdobné a hřejivé šály, kožené rukavice a stylové pásky, náhrdelníky, náramky a boty. Popisek: Ukázky oblečení a doplňkových šperků z nové kolekce Galliano

Dírky i pro mobily
Tak Crocs se už nosí nejen na nohách. Firma, která svou děrovanou obuví zaplavila svět, vyrábí také pouzdra na mobilní telefony. Jsou lehká, z patentovaného materiálu crocslite a vzhledem k typickým barvám, dírkám i stylizaci do tvaru boty je na první pohled zřejmé, kdo je výrobcem. Pouzdra mají uvnitř protiskluzovou vrstvu, takže z nich mobil nevypadává. Lze je nosit buď na krku, nebo připnuté k opasku. Cena je 290 korun.

Švýcarská výtvarnice Sophie Fleury se zásadně podílela na vzniku speciální limitované edice prvotřídního francouzského šampaňského vína Dom Pérignon Vintage Rosé. Balení obsahuje láhev tohoto šampaňského z roku 1998 a dvě skleničky s obtiskem dámských rtů právě z dílny Sophie Fleury. Ta je proslulá mnohdy až provokujícími sochami z kovu zvěčňujícími věci každodenního života (například nákupní vozík) i módními návrhy (kabela Louis Vuitton).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víkend bude plný prázdnin: trošku volna a více času
Servisní prohlídka auta na zimu: Kolik stojí a na co se zaměřit
Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Opustí AMD s GPU továrny GlobalFoundries? Čipy Navi na 7 nm má prý vyrábět TSMC
Bixby 2.0: hlasový asistent Samsungu se rozšíří i do ostatních zařízení, půjde přes něj ovládat ledničku
Google Pixel 2 je v Česku, ale stojí pořádný balík
Logitech MX Master 2S: jak jednou myší ovládat tři počítače (vyzkoušeno)
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít