Další aerolinky na pokraji krachu? Air France-KLM vyjednává záchranný balíček deset miliard eur - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Další aerolinky na pokraji krachu? Air France-KLM vyjednává záchranný balíček deset miliard eur

ČTK,

Letecká společnost Air France-KLM vyjednává o záchranném balíčku ve výši deset miliard eur (276,2 miliardy korun). Francouzská vláda se za úvěry Air France zaručí minimálně z 90 procent. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na dva obeznámené zdroje. Zástupci francouzsko-nizozemských aerolinek a francouzského ministerstva financí se k věci odmítli vyjádřit.

Paříž měla původně garantovat 70 procent úvěru, ale banky trvaly na zvýšení záruky. Agentura Reuters na počátku měsíce informovala o úvěrech čtyři miliardy pro Air France a dvě miliardy pro KLM.

Podle dvou zdrojů agentury Reuters nyní celý záchranný balíček pro Air France-KLM činí deset miliard eur. Tutéž informaci nejprve přinesla francouzská média, například web ekonomického týdeníku La Tribune.

Air France bude vedle úvěrů čerpat z vládního fondu pro mimořádné události a celkem podle francouzských médií přinese osm miliard eur.

Velké letecké společnosti, například Lufthansa, jednají kvůli šíření koronaviru s vládami o pomoci. Pandemie nemoci covid-19 zcela paralyzovala letecké cestování a odvětví sužuje nejistota ohledně toho, kdy se situace změní.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze