D&B loni zvýšila Česku rating, Německo si v hodnocení pohoršilo - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

D&B loni zvýšila Česku rating, Německo si v hodnocení pohoršilo

, čtk,
D&B loni zvýšila Česku rating, Německo si v hodnocení pohoršilo
Zdroj: Archiv MF

Společnost Dun & Bradstreet snížila loni rating například Německu, Dánsku, Chorvatsku a Makedonii, zatímco Česko, Francie, Řecko, Maďarsko, Island, Nizozemsko Norsko, Polsko či Portugalsko si v jejím hodnocení polepšily. Její rating si klade za cíl předvídat riziko země zejména z pohledu návratnosti investic v horizontu dvou let.

Investiční klima v Evropě se v roce 2018 zlepšovalo. Celkem D&B v roce 2018 zvýšila rating 23 zemím světa, ke snížení přistoupila v deseti případech. Nejpříznivější investiční klima v Evropě má aktuálně Norsko, jehož rating stanovila na stupni nejnižšího rizika investice. Následuje český nejvýznamnější obchodní partner Německo spolu se Švédskem. Ze zemí regionu je nejlépe hodnocena Česká republika před Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

„Náš analytický tým monitoruje vývoj rizika obchodování v jednotlivých zemích a pružně reaguje na změny v oblasti politického, komerčního, makroekonomického i externího rizika,“ uvedla analytička Bisnode Petra Štěpánová. Společnost Bisnode je partnerem D&B.

D&B svými politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, které zpracovává pro 132 zemí světa, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku. D&B Indikátor rizikovosti zemí je rozdělen do sedmi pásem v rozsahu od nejnižšího rizika přes nízké, mírné, střední, vysoké, velmi vysoké po nejvyšší riziko návratnosti investice.

Přečtěte si komentář: Zpomalujeme, jaký div

Makrooko Miroslava Zámečníka

Dále čtěte:

Komentář: Ochlazení ekonomiky? Zatím fakt nemrzne

Ekonomičtí bubáci roku 2019: Čína, brexit a krize evropské měny

Rok 2018 na globální vsi: obchodní válka, odchod Merkelové i brexit

Ohodnoťte tento článek
Diskuze