CzechTourism zve na Fórum cestovního ruchu

13. listopadu 2017, 08:00 - Václav Herz
13. listopadu 2017, 08:00

V Táboře se 15. až 16. listopadu uskuteční konference, během které vystoupí zajímavé osobnosti se svými odbornými analýzami a doporučeními týkajícími se cestovního ruchu a jeho budoucnosti.

Na konferenci vystoupí odborníci z mnoha oblastí, včetně významného českého geologa a klimatologa Václava Cílka z Geologického ústavu Akademie věd ČR. Udržitelnost cestovního ruchu budou přednášející hodnotit z hlediska dopadu na kvalitu života obyvatel turistických destinací a obecně, jaké jsou enviromentální a ekonomické dopady cestovního ruchu. Velkým tématem bude i vliv informačních technologií a sdílené ekonomiky na turismus.

Udržitelnost cestovního ruchu budou přednášející hodnotit z hlediska dopadu na kvalitu života obyvatel turistických destinací a obecně, jaké jsou enviromentální a ekonomické dopady cestovního ruchu. Velkým tématem bude i vliv informačních technologií a sdílené ekonomiky na turismus.

Konferenci zahájí přednáška známého geologa a klimatologa Václava Cílka z Geologického ústavu Akademie věd ČR týkající se vlivu změn klimatu a nových médií na lidské chování. „Těší nás, že Fórum cestovního ruchu vzbuzuje stále větší pozornost a že návštěvníkům můžeme nabídnout přednášky opravdových špiček z různých oborů,“ uvádí Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism.

Během konference zazní velké množství čísel, aktuální trendy i vyhodnocení letošní turistické sezóny v Česku. Aktuálním problémem vyhledávaných turistických destinací je, že rezidenti často uvádí, že jejich bydliště slouží více turistům než jim samotným. Předmětem diskuze proto bude otázka, jak podpořit kvalitu života rezidentů turisticky oblíbených destinací. Dopadům turismu na města se bude věnovat např. Dana Fialová z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Budoucnost cestovního ruchu z ekonomického pohledu shrne Vladimír Pikora, hlavní analytik společnosti Next Finance. „Změny, které čekají cestovní ruch, se s jistotou promítnou i do cen nemovitostí a kvality života. Palčivou otázkou, kterou musíme vyřešit, je rozpor mezi negativními dopady turismu na jedné straně a jeho ekonomickým přínosem na straně druhé,“ dodává Pikora.

Více informací o konferenci a stavu turismu v České republice najdete na webové stránce www.czechtourism.cz.Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
O kolik si skutečně polepšíte při zvýšení hrubé mzdy o tisícovku?
Jak se mění charakter světové populace? Afrika válcuje vyspělý svět
Půjčka na dovolenou? Raději si našetřete
Kdy máte nárok na náhradní volno?
Práce v důchodu: která smlouva je pro vás nejlepší
Auta
Sergio Marchionne byl kvůli zdravotním problémům nahrazen…
Test BMW X3 xDrive30d: V nejlepším pořádku
Retro: Porsche 911 (996) je jako Popelka. Nikdo ji nechce a čeká na svého prince
Zajímavé a nadějné prototypy českých aut, které nikdy nevyjely na silnice
Kde končí německé dieselové ojetiny? Zájem má Ukrajina, Chorvatsko, Francie i ČR
Technologie
Je libo levný velký monitor? AOC má 32″ s 2560 × 1440 body na 10bitovém IPS panelu
Nvidia ukázala rozdíl mezi HDR a SDR u her (video)
Jak založit PayPal, jak přes něj platit a jak poslat peníze někomu jinému?
Data mezi účty u Googlu, Microsoftu nebo Facebooku přenesete na pár kliknutí
Místo výřezu „průstřel“. Huawei prý pracuje na mobilu s dírou v displeji
Hry pro příležitostné hráče