Jsme silnější. Cybertruck od Tesly vyhlásil válku Fordu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Jsme silnější. Cybertruck od Tesly vyhlásil válku Fordu

,

Automobilka Tesla Elona Muska chce proniknout na důležitý americký segment osobních pickupů svým futuristickým autem Cybertruck. Elon Musk zveřejnil video, na kterém prototyp poráží konkurenta Ford F-150 a táhne jej do kopce. Automobiloví odborníci upozorňují na to, že se jedná o neférové srovnání obou automobilů.

I když design vozu Cybertruck vypadá velmi neuměle a neohrabaně, už si jej objednalo 250 tisíc zájemců. Elon Musk se navíc na sociálních sítích pochlubil videem, na kterém nový elektromobil přetahuje dosavadního hegemona na trhu pickupů Ford F-150.

Líbí se vám Tesla Cybertruck?

Automobilový časopis Moto1 ale zdůraznil, že testovaný Ford neměl pohon všech čtyř kol jako Cybertruck a navíc nebyl vybaven nejsilnější dostupnou motorizací. Nejedná se tak o férovou soutěž s aktuálně nejprodávanějším vozem ve Spojených státech amerických.

Použitý Ford stojí okolo 30 tisíc dolarů (696 tisíc korun), nový elektromobil, jenž by se měl vyrábět od konce roku 2021, bude stát 40 tisíc dolarů (920 tisíc korun).

Manažer Fordu Sundeep Madra vyzval Muskovu Teslu k soutěži, kterou provede automobilka Ford. Musk výzvu přijal.

Při přetahování má nový model Tesly výhodu i v tom, že je výrazně těžší kvůli bateriím. Mluvčí automobilky Ford později zdůraznil, že jsou pyšní na to, že jejich pickupy série F jsou nejprodávanějšími auty v Americe už 42 let.

Navíc příští rok má automobilka představit model F-150 s hybridním pohonem, do několika let má být k dispozici i plně elektrická verze.

Musk je přesvědčen, že jeho nové auto, které se kvůli designu stalo terčem posměchu, je lepší než F-150 a rychlejší než Porsche 911. Nejdražší model se třemi elektromotory má stát 69 900 dolarů (1,6 milionu korun). K dispozici bude nejdříve na konci roku 2022. Na sto kilometrů v hodině má zrychlit za tři vteřiny, dojezd by měl být 800 kilometrů.

Dále čtěte:

Tesla představila elektrický pickup. Bude stát 40 tisíc dolarů

Nebezpečné pro chodce i klima. V Německu sílí volání po zákazu SUV ve městech

Elektřina, nebo vodík? Německý autoklub doporučuje obojí

Plně veganská Tesla: Muskova automobilka přestane používat kůži

Infografika: Kde je nejvíce elektromobilů

Ohodnoťte tento článek
Diskuze