ČSTV chce prosadit odvolání Hušáka z čela Sazky

14. července 2011, 18:20 - MediaFax
14. července 2011, 18:20

Majoritní majitel zbankrotované loterijní společnosti Sazka Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) se odvrátil od dosavadního šéfa společnosti Aleše Hušáka, příští týden chce prosadit jeho odvolání ze všech postů. Na mimořádné tiskové konferenci ve čtvrtek to prohlásil předseda ČSTV Pavel Kořan.

Foto: Profit.cz

Pokud nepřijde pan Hušák sám s rezignací, tak bude odvolán,“ prohlásil Kořan, který až dosud vystupoval jako jeden z hlavních spojenců dosavadního vládce Sazky. “S ohledem na vývoj v minulých měsících nepovažujeme za možné, aby po případném zrušení konkurzu akciovou společnost Sazka nadále řídil pan Aleš Hušák. Proto s ním už jisté období vedu jednání o ukončení jeho angažmá v Sazce,“ dodal Kořan, podle kterého bylo jen otázkou času, „kdy příběh pana Hušáka v čele Sazky skončí“.

Mimořádná valná hromada Sazky příští týden podle Kořana Hušáka z jeho funkcí na sto procent odvolá, nezabránila by tomu ani případná nepřítomnost současného předsedy představenstva a generálního ředitele. Ta přitom znemožnila konání valné hromady tento týden v pondělí. “Valná hromada, která proběhne příští týden v úterý, je svolána dozorčí radou, takže proběhne i bez případné přítomnosti předsedy představenstva. Valná hromada ho může i odvolat,“ ujistil Kořan.

Kdo přesně Hušáka v čele Sazky nahradí, Kořan prozradit nechtěl, akcionáři totiž stále nemají jasno. “Máme vytipovaný velmi úzký okruh osob, které připadají v úvahu. Bývalý finanční ředitel Sazky Jan Prádler je jedním z těch, kteří jsou ve velmi úzkém výběru,“ naznačil Kořan a dodal, že Hušákův nástupce musí být především pro věřitele a sázející důvěryhodnou osobností schopnou provést Sazku nezbytným procesem reorganizace. “A současně být také osobností schopnou vytvořit důstojné podmínky pro výkon akcionářských práv,“ upřesnil Kořan.

Mluvčí skupiny KKCG Dan Plovajko k dnešnímu vyjádření řekl: „Dnešní prohlášení pana Kořana nemůžeme bohužel vnímat jinak, než výsměch českému sportu. Pan Prádler, který má podle ČSTV nahradit pana Hušáka, rozhodně není a ani nemůže být pro věřitele důvěryhodnou osobností. Pan Prádler byl až do závěru loňského roku nejen mnoholetým finančním ředitelem Sazky, ale i členem její Dozorčí rady a tak nese za vzniklou situaci odpovědnost stejnou měrou, jako pan Hušák. Není velkým tajemstvím, že podobnost s panem Hušákem je i v jeho velmi blízkém přátelství a spojenectví s panem Ulčákem a Pentou. Zároveň je pro nás zarážející, jak pan Kořan zcela otevřeně předjímá rozhodnutí nezávislých soudů a mluví o reorganizaci Sazky jako o hotové věci.

Podle ČSTV je situace ve financování českého sportu kvůli výpadkům zdrojů z výtěžku Sazky velmi znepokojivá. “Podmínkou ke zlepšení této situace je mimo jiné obnovení vzájemné důvěry mezi akcionáři Sazky a partnerství občanských sdružení s orgány státu a samospráv,“ míní Kořan.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít