Credo Ventures oznámilo nové investory a partnerství s Benson Oak

25. července 2011, 15:40 - Profit, TZ
25. července 2011, 15:40

Credo Ventures oznamuje nové investory venture kapitálového fondu Credo Stage 1 a nové partnerství se zkušenou investiční skupinou Benson Oak Capital, která stála za úspěšnou globální expanzí českého AVG.

Foto: Credo Ventures

Česká společnost Credo Ventures dnes oznámila přistoupení nových investorů do Credo Stage 1, venture kapitálové společnosti zaměřené na investice do mladých firem v oblasti internetu, informačních technologií a zdravotnictví. Celková výše kapitálu, kterou má Credo Stage 1 k dispozici pro své aktivity tak k dnešnímu dni dosáhla 430 milionů Kč.

Do skupiny investorů do Credo Stage 1, mezi kterými doposud byli např. zakladatelé AVAST! Eduard Kučera a Pavel Baudiš, zakladatel LINETu Zbyněk Frolík, ředitel AdAstry a Technologický podnikatel roku 2006 Jan Červinka, zakladatel a chairman Elephant Orchestra Jan Bárta, šéf Crocodille Petr Cichoň nebo vlastníci společnosti RSJ Algorithmics Trading Karel Janeček, Václav Dejčmar, Libor Winkler a Michal šaňák, tak nyní přibývají, mimo jiné, šéf pražské burzy Petr Koblic, nebo partneři Benson Oak Capital Gabriel Eichler a Robert Cohen.

Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit nové investory a že jsou to opět takové osobnosti,“ řekl nám k tomu dnes partner Credo Ventures Ondřej Bartoš. „Neméně potěšující je, že hned čtveřice z našich stávajících investorů se rozhodla svou investici v Credo Stage 1 ještě navýšit. Předpokládáme, že je to, mimo jiné, i proto, že jsme během těch prvních měsíců prokázali schopnost nacházet zajímavé investiční příležitosti a snad i jejich kvalitní analýzu,“ uzavírá Bartoš. 

Při této příležitosti oznamuje zároveň Credo Ventures novou spolupráci s investiční skupinou Benson Oak Capital, založenou Gabrielem Eichlerem, která je známá především svou úspěšnou investicí do AVG, v portfoliu má ale i společnosti ETA nebo Bochemie. 

Zakladatel Benson Oak Gabriel Eichler a jeho společníci jsou bezesporu fanoušky startupů a inovací, což potvrzuje i fakt, že pomohli české společnosti AVG Technologies stát se jednou z nejvýznamnějších globálních firem ve svém oboru,“ dodává dlouholetý spoluinvestor Gabriela a Roberta, předseda investičního výboru a partner Credo Ventures Markus Pedriks. 

Partnerství Credo Ventures a Benson Oak Capital znamená úzkou spolupráci mezi oběma společnostmi, v rámci níž Credo Ventures bude partnerem zaměřeným na investice do firem v raných fázích, do velikosti 2 milionů euro, Benson Oak se pak bude i nadále specializovat na růstový a rozvojový kapitál a private equity transakce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Vyšel Vivaldi 1.13. Vylepšuje stahování a práci desítkami listů
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít