CPI vylepší tisícovky nájemních bytů

05. listopadu 2010, 09:54 - Profit, TZ
05. listopadu 2010, 09:54

V souvislosti se zvyšováním regulovaného nájemného od ledna 2011 začala společnost CPI BYTY už letos s prvními výraznějšími investicemi do bytových domů.

Foto: Martin Siebert

Již na podzim společnost zahájila masivní výměnu plastových oken, která se v následujících dvou letech dotkne tisíců bytů a v první fázi si vyžádá 300 milionů korun.

Ještě donedávna společnost CPI BYTY přitom proklamovala, že dokud budou 75 procent jejího bytového portfolia tvořit byty s regulovanými činžemi, nemohou nájemníci očekávat významnější investice do bytových domů. K 31. 12. 2010 však regulace končí a díky vyjednávání o nové výši nájmů se poměr smluvně stanoveného nájemného zvyšuje.

První plošnější investice do bytového fondu jsme zahájili už počátkem léta. Šlo především o opravu stovky bytových jednotek a renovaci společných a vstupních prostor domů včetně vybavení, které dříve zásahem vandalů dlouho nevydržely,“ popsal Petr Eichler z technické správy společnosti CPI BYTY. Prioritou při určení prvního balíku investic se stala okna, na jejichž výměnu vyčlenila společnost v první fázi 300 milionů korun a s jejichž výměnou začala na podzim.

Generální ředitel společnosti Zdeněk Havelka již dříve potvrdil, že výměna oken bude probíhat výhradně u bytů s tržním nájmem. Nově jsou do harmonogramu zapojeni také nájemníci v regulovaném režimu, kteří se se společností dohodli na nové výši nájemného od ledna 2011. „Investice podobného rozsahu se bez vyššího nájemného jednoduše neobejdou. Regulované činže se dnes v našich bytech v jednotlivých městech pohybují od 25 do 46 korun na metr čtvereční, zatímco tržní nájmy jsou dvojnásobně až trojnásobně vyšší. Obyvatelům regulovaných bytů, se kterými se na zvýšeném nájemném dohodneme, se při podpisu dohody zaručujeme k výměně oken. Chceme jim tak garantovat, že vyšší nájemné s sebou nese i zvyšování standardu bydlení,“ konstatoval Havelka. Většinový poměr bytů se smluvním nájemným v jednom domě navíc podněcuje další investice do celé nemovitosti.

Zkušební fáze výměny oken probíhala ve vybraných lokalitách v létě tohoto roku. Od října pak začal proces naostro. Jen do konce roku chce společnost osázet novými okny na 600 domácností ve všech regionech a do konce roku 2011 všechny byty s tržním nájemným.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít