CPI Property Group koupila od Vítka vily za 130 milionů

 Gallistl 12. května 2017, 06:04  -  Vladan Gallistl
12. května 2017, 06:04

Na konci minulého roku koupila realitní skupina CPI Property Group (CPI PG), kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, právě od Vítka devět vil v Monaku a Francii. Zaplatila za ně Vítkovi 4,9 milionu eur, což tehdy v korunách odpovídalo částce 132,3 milionu.

Celá transakce ovšem měla nepříznivý dopad na vlastní kapitál CPI Property Group ve výši 10,6 milionu eur, což jistě drobné akcionáře realitní skupiny příliš nepotěšilo. „Akvizice je strukturována tak, aby CPI PG ani pan Vítek nezískali při transakci neoprávněnou výhodu a zároveň byly splněny přísné požadavky francouzského obchodního a daňového práva,“ tvrdí mluvčí CPI Property Group Jan Burian.

Skupina CPI PG má s portfoliem nemovitostí velké plány. „Jedná se o portfolio luxusních vil na francouzské riviéře, které jsou nově zrekonstruované, rekonstrukce právě probíhá anebo se plánuje v dohledné době,“ uvádí Burian a dodává: „Vily budou pronajímány movité klientele nebo prodány v případě zajímavé nabídky. Tento segment se v Evropě rozvíjí, a proto v něm vidíme zajímavý obchodní potenciál. Jsme přesvědčeni, že hodnota vil dále poroste.“


Čtěte o novodobých magnátech:

Komu patří Česko 2: Euro představuje 1000 největších majitelů pozemků


Zajímavé v této souvislosti ovšem je, že další luxusní projekt CPI Property Group – Palais Maeterlinck, který tvoří apartmány ve francouzském Nice na Azurovém pobřeží, chce skupina prodat. Zpochybnit lze i tvrzení o rozvoji tohoto segmentu. CPI PG totiž loni odepsala z hodnoty investice 2,3 milionu eur (zhruba 62 milionů korun). Právě apartmány v Nice byly prvním developerským projektem Vítkovy skupiny v zahraničí.

Vzhledem k velikosti ostatních investic CPI PG jsou však luxusní nemovitosti „zanedbatelnou“ položkou. Vítkova skupina například na začátku roku dokončila převzetí jedenácti obchodních center v České republice, Maďarsku, Polsku a Rumunsku s celkovou pronajímatelnou plochou 265 tisíc metrů čtverečních. Centra koupila od dvou fondů spravovaných společností CBRE Global Investors, přičemž celková hodnota transakce byla v astronomické výši 17,5 miliardy korun.

Hodnotu Vítkova majetku odhadl týdeník Euro na 35,75 až 41,6 miliardy korun, což ho řadí na třetí místo mezi českou a slovenskou miliardářskou elitu. V minulém roce se přitom Vítkově skupině dařilo, když dosáhla rekordního zisku ve výši 12,5 miliardy korun.

Dále čtěte:

Sbohem, Lucembursko. Vítkova CPI vyklízí pole


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Pravda, nebo mýtus: 10 faktů o vdovském důchodu
Pečujte o zdraví, ušetříte až třetinu dobrovolného pojistného
Co je dobré vědět o přeplatku a nedoplatku na dani?
Syndrom nemocných domů (6)
Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových slev II.
Auta
Pět zajímavých a dostupných ojetin, které už nebudou…
Galerie: 12 nejlevnějších aut na českém trhu, která jedou přes 250 km/h
Opel Corsa GSi je zpátky. O motoru ale zatím nic konkrétního nevíme
Facelift pro Mercedes třídy C Coupé a Cabrio přináší hybridní patnáctistovku
Opel Grandland X na sebe upozorňuje zajímavým způsobem. Do výbavy přidává „nůž“
Technologie
Do vesmíru letí další odkaz z Česka, na ISS jej veze americký astronaut
World of Tanks 1.0 je tady. Má novou grafiku, hudbu i mapy
Kellner chce být největším operátorem ve střední Evropě. PPF po O2 kupuje část Telenoru
Intel asi přece jen chystá čipy Coffee Lake s osmi jádry. Vzorek se objevil v 3DMarku
AMD slibuje opravu chyb Ryzenů „během týdnů“. Díry jsou ve firmwaru, výkon prý neklesne
Hry pro příležitostné hráče