Coworkingová síť Scott.Weber Adama Zvady má plno i za covidu. Otevírá už devátou lokalitu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Coworkingová síť Scott.Weber Adama Zvady má plno i za covidu. Otevírá už devátou lokalitu

,
Coworkingová síť Scott.Weber Adama Zvady má plno i za covidu. Otevírá už devátou lokalitu
  • Pražský coworkingový operátor Scott.Weber nejnověji působí v budově BLOX v Dejvicích

  • Prostory o výměře 2550 čtverečních metrů jsou pojaty v takzvaném japandi stylu, který kombinuje japonskou a skandinávskou estetiku

  • Zaměstnanci nájemců si mohou dát čaj v „tea(m) roomu“ nebo uspořádat „sauna meeting“

  • Scott.Weber očekává, že do čtyř let se trh coworkingových a flexibilních prostor zdvojnásobí

Covid vyhnal zaměstnance z kanceláří – a zpět se jim příliš nechce. Mnohé tradiční kanceláře tak zejí prázdnotou. Pražská coworkingová síť Scott.Weber Workspace, za kterou navzdory nadnárodně znějícímu názvu stojí podnikatel Adam Zvada, má ale opačný problém. Tedy problém v uvozovkách. Hlásí plno a v Dejvicích nyní otevírá už devátou lokalitu.

„Jsme pyšní na to, že našim klientům brzy zpřístupníme prostory v další žádané pražské lokalitě. Letos jsme již stihli otevřít tři nová centra. Tím ale nekončíme. Chceme nadále posilovat pozici Scott.Weber Workspace jako největšího hráče na pražském trhu flexibilních kanceláří a coworkingu. Máme v plánu otevírat další exkluzivní centra,” říká Zvada.

Prakticky plnou obsazenost i v období globální pandemie přičítá pražský podnikatel připravenosti naslouchat klientům a vycházet jim maximálně vstříc, ale i tomu, že na rozdíl od mnohých konkurentů nehodil s příchodem covidu ručník do ringu. „Jak říkal Henry Ford – ať už věříte, že něco jde, nebo že to nejde, máte pravdu,“ nastínil Adam Zvada svůj přístup redakci Euro.cz. Ani v nejtěžším období to nevzdal, naopak inspiroval svůj tým k maximálnímu výkonu. „Nesmíte se bát říct si o byznys,“ vysvětluje.

Minimalistický design, pohodlí i houpačky. Soutěž o nejkrásnější kanceláře má vítěze

V budově BLOX, která patří realitní skupině Českomoravská Nemovitostní, obsadí Scott.Weber 2550 čtverečních metrů. Studio klik na této ploše navrhlo flexibilní interiér ve stylu „japandi“, který propojuje japonskou a skandinávskou estetiku. Cílem architektů bylo zejména to, aby se lidé v prostorách cítili dobře a měli chuť trávit v nich čas. Příjemné a přizpůsobivé pracovní prostředí je totiž podle Zvady jedním ze způsobů, jimiž mohou firmy získat a zejména udržet kvalitní zaměstnance. 

„Největším trendem v kancelářském prostředí je péče o vlastní zdraví, duševní i fyzické,“ věří šéf Scott.Weber. Pro kancelářské prostory to v praxi znamená důraz na teplotní pohodu, kvalitní vzduch a ergonomický nábytek, ale také třeba místo na jógu či meditaci. Nájemci si mohou dát čaj v „tea(m) roomu“ nebo uspořádat „sauna meeting“. Příjemný pocit má uživatelům prostor přinést také hojnost zeleně v interiéru. Architekt Jakub Klíma ze studia klik v této souvislosti hovoří o tzv. „biophilickém designu“.

Díky flexibilitě smluv bude možné podle požadavků klienta upravovat jak velikost pronajímané plochy, tak dobu jejího trvání. Podle Adama Zvady, jehož firma je s 28% podílem největším operátorem coworkingových prostor v Praze, je o flexibilní a nová řešení zájem zejména ze strany středních a velkých společností. Více než 80 procent firem vidí flexibilní kancelářské prostory jako klíčový nástroj jejich budoucí realitní strategie a Scott.Weber očekává, že do čtyř let se trh coworkingových a flexibilních prostor zdvojnásobí.

I s nejnovějšími prostory v Dejvicích nabízí Scott.Weber v Praze už 24 tisíc čtverečních metrů kancelářských ploch, na nichž může dohromady pracovat bezmála 3400 lidí. Mezi spokojené klienty se řadí mimo jiné kurýrní služba DoDo i další společnosti Michala Menšíka.