Coca-cole klesly zisk i příjmy. Kvůli silnému dolaru a inflaci v Latinské Americe - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Coca-cole klesly zisk i příjmy. Kvůli silnému dolaru a inflaci v Latinské Americe

, čtk,
Coca-cole klesly zisk i příjmy. Kvůli silnému dolaru a inflaci v Latinské Americe
Zdroj: Profimedia.cz

Největšímu světovému výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola klesl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk na 550 milionů dolarů (13,9 miliardy korun) z předloňských 1,24 miliardy dolarů. Propad způsobily mimořádné náklady spojené se stáčírnami v Severní Americe. Nižší byly i příjmy, které klesly již sedmé čtvrtletí za sebou, překonaly však očekávání.

Čisté provozní příjmy klesly o šest procent na 9,41 miliardy dolarů. Analytici čekali příjmy jen 9,13 miliardy dolarů. K poklesu příjmů přispívá vysoká inflace v některých zemích Latinské Ameriky a silný dolar, který snižuje hodnotu tržeb ze zemí mimo USA při přepočtu na domácí měnu.

Očištěné příjmy, které nezahrnují vývoj směnných kurzů a prodej některých aktivit, stouply o šest procent. V Severní Americe čisté příjmy vzrostly o osm procent.

Vývoj cen akcií Coca-Cola mezi červencem 2016 a lednem 2017:

Coca-Cola Chart

Zdroj: Ieconomics

Coca-Cola se rozhodla učinit některé změny v rámci skupiny. Prodává proto velkou část svých stáčíren a plníren po celém světě, když roky strávila jejich modernizací, aby zlepšila jejich výkonnost. Po dokončení prodeje se chce zaměřit na inovace a nové produkty, protože spotřebitelé po celém světě stále více požadují zdravější produkty, a propagaci značky.

V souvislosti se změnami majitele stáčíren v Severní Americe Coca-Cola zaúčtovala ve čtvrtletí mimořádné náklady 919 milionů dolarů, napsala agentura Reuters.

Čtěte dále:

Žaloba na Coca-Colu: měla klamat ohledně rizik sladkých nápojů

Coca Cola vládne trhu, na burze však na Pepsi nemá

10 faktů o Coca-Cole, které jste (možná) ani nevěděli

ilustrační foto