Co se vlastně "paří" v herně

19. července 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
19. července 2004, 00:00

I KDYŽ NA POČÍTAČI, TAK PROTI ŽIVÉMU SOUPEŘI Profesionální hráči nehrají proti počítači, ale výhradně proti živému protivníkovi. Ten může sedět u druhého počítače v herně nebo také na druhé straně světa.

I KDYŽ NA POČÍTAČI, TAK PROTI ŽIVÉMU SOUPEŘI Profesionální hráči nehrají proti počítači, ale výhradně proti živému protivníkovi. Ten může sedět u druhého počítače v herně nebo také na druhé straně světa.**

Souboje proti lidem jsou mnohem zábavnější, protože lidé nejsou tak čitelní jako umělá inteligence a často vymýšlejí překvapivá řešení. Jednoznačně nejpopulárnější hra, která se hraje na jak na profesionální, tak amatérské úrovni, je CounterStrike . O jeho kvalitách vypovídá mimo jiné fakt, že do prodeje se dostal již před třemi lety a přesto stále získává na oblibě. V takticky laděné akční hře proti sobě stojí dva pětičlenné týmy - jeden představuje teroristy, druhý protiteroristické komando. Hlavním úkolem nemusí být jen likvidace nepřátelského družstva, ale také likvidace nálože či osvobozování rukojmích, v roli padouchů naopak nastražení výbušniny či uhlídání zajatců. Hra překvapuje především svým V yloženě bojovou hrou je Quake III Arena . Boj na život a na smrt probíhá ve variantách jeden na jednoho nebo týmově (čtyři hráči proti čtyřem), oproti CounterStriku je hra dynamičtější a krvavější. Podobně je na tom i Unreal Tournament 2003 , který se odehrává v daleké budoucnosti. Souboje probíhají v rozmanitých arénách, které upoutají kvalitním grafickým zpracováním. Nejde pouze o zabíjení soupeřů, součástí hry je také obsazování základen a území, kradení trofejí nebo oblíbená Capture the Flag. Hráč hraje proti ostatním hráčům, ale také proti všudypřítomným robotům, kteří se vyznačují nebývalou vychytralostí a výřečností. Velkou popularitu má W arcraft III , v oblibě vede spolu s CounterStrike. Odhaduje se, že devadesát procent odehraných her tvoří právě tyto dvě hry. Ve W arcraft bojují lidé a další postavy za lepší svět (a samozřejmě za zničení světa protivníka). Hráč si může zvolit jednu ze čtyř ras: ork, člověk, elf a nemrtvý. Na turnajích se hraje stylem jeden na jednoho a Česko má v této hře skutečně světového přeborníka. Liberecký Giacomo patří k těm nejlepším na světě. Podobnou real-time strategií je Age of Mythology z dob dávných bohů. Hráč, který hraje za boha jednoho ze tří národů (Řekové, Egypťané, Vikingové), se v ní snaží v co nejkratší době zničit protivníka. K několika málo sportovním hrám, které uspěly na poli progamingu, patří NHL . Klasická hokejová hra plná napínavých střetnutí, faulů a statistik. Říká se, že jí nejčastěji propadají aktivní fotbalisté. Jedinou českou hrou, která se prosadila i ve světovém profesionálním hraní, je Vietcong. Realistická hra z vietnamské džungle zaujala především Čechy a Němce. Plížit se křovím a čekat, odkud přilétne kulka, je kořením téhle hry. Nejde o klasický masakr, ale o teamovou a taktickou hru v džungli během Vietnamské války.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít