Co připravujete na Vánoce?

15. prosince 2003, 00:00 - Připravil ZDENĚK KUBÍN
15. prosince 2003, 00:00

NA STRÁNKÁCH PROFITU SE PRAVIDELNĚ SETKÁVÁTE S AKTUÁLNÍMI INSPIRACEMI, POSTŘEHY A DOPORUČENÍMI, KTERÉ V ROCE 1936 PŘINÁŠEL NAŠIM PŘEDKŮM ČASOPIS PRŮKOPNÍK OBCHODNÍ A PRŮMYSLOVÉ VÝKONNOSTI.

Drobnosti, které před téměř sedmdesáti lety doporučoval časopis Průkopník ke zvýšení vánočního obchodu

NA SVÝCH STRÁNKÁCH NEOPOMNĚL NĚKTERÁ DOPORUČENÍ OBCHODNÍKŮM V PŘEDVÁNOČNÍM ČASE:

Jaký bude váš vánoční obchod, jaké budou tržby a kupní nálada zákazníků - záleží hlavně na vás. Připravili jsme vám několik vyzkoušených zkušeností, jak o Vánocích prodat více, ať je váš obor podnikání jakýkoli. Možná, že vám tyto pokyny dají podnět ještě k lepším nápadům.

CO MŮŽETE DAROVAT ZA 20 KČ, 30 KČ, 50 KČ Je to heslo, které váhajícího zákazníka snadno přesvědčí, aby vstoupil do obchodu a vybral si svůj dárek. Ať je obor vašeho podnikání jakýkoliv - můžete to s takovým výkladem zkusit. Udělejte alespoň pokus v některé menší výloze. DÁRKOVÉ POUKÁZKY Je mnoho dárců, kteří o Vánocích přicházejí do rozpaků - co darovat. Myslí si, že to, co chtějí koupit, obdarovaný již má, že by mu s tím případně nezpůsobili radost nebo že má letos chuť na něco jiného atd. Pro takové si nechejte natisknout dárkové poukázky. Taková poukázka je tím pravým dárkem, poněvadž obdarovaný si může vybrat kdykoliv to, co právě potřebuje. Náklad na ni je malý a účinek velký. Poukázky připravte v pěkné representační obálce či pouzdru. SOUPRAVY - KOLEKCE Je mnoho obchodníků, kteří kolekcím nepřikládají jejich skutečnou cenu. Nemohou jim přijít na chuť. Bojí se té vícepráce, kterou mají s přípravou. V uzenářství to mohou být různé košíčky masových konserv a trvanlivých salámů v několika variacích a cenách. Pro každou kapsu a chuť. Vánoční šunky o menší váze jsou zdobené na kosti zlatým staniolem a převázány stužkou. Na kůži je sádlem napsáno vánoční věnování. Každému zákazníkovi tam můžete napsat něco jiného. Takové psaní na šunku se dělá jednoduchým způsobem. Rozředí se sádlo s trochou parafinu (aby lépe schlo a tuhlo) a tato směs se naleje do kornoutku, který má propíchnutý konec. Tímto otvorem pak tekutina vytéká a ihned schne. Můžeme s ní dělat přímo zázračné malovánky. Ve výkladě uzenářského obchodu upozorňuje nápis: „Zásilky vánočních šunek do ciziny vašim příbuzným vypravíme za nejnižší poštovní sazby“. Mnoho zákazníků si na Vánoce vzpomíná na své obchodní i soukromé přátele v cizině takovým praktickým českým darem, a proto jim tato služba přijde vhod. Obchod s obuví má připraveny kolekce v různých cenách pro děti, mladého muže, tatínka, maminku, dědečka, babičku atd. Bačkory, boty, napínáky, krémy atd. Z kolekcí má upraven pěkný výklad. PSANÍ JEŽÍŠKOVI**

Bylo jich prvně použito v knihkupeckém oboru. Jak jsou jednoduchá - tak jsou účinná. Probudí v dětech náladu pro vaše zboží. Je to vděčná akce. Nechte si je natisknout na barevný papír, případně si je sami rozmnožte asi takto:

Milý Ježíšku!

Letos jsem byl obzvlášť hodný a přeji si, abys mi nadělil:

Dárek pošli na adresu mého tatínka:

můj podpis

Jméno:

bydliště:

Tyto lístky před Vánocemi rozdejte dětem před školními budovami a v obchodě je přibalujte ke zboží v úhledných obálkách. Na portále obchodu, v dosahu ruky středního dítěte zavěste schránky (na způsob poštovních) z obyčejných krabic, do kterých děti psaníčka vkládají. Mohou je odevzdávat i svým rodičům. Pro ten účel je vyhrazena druhá strana psaníčka, kde můžete uvést různé informace o zboží a svůj reklamní text. Na adresy tatínků, které vám děti na psaníčkách poznamenají, posílejte tištěné akvisiční dopisy, případně k nim připojte psaníčko jejich dítěte. Máte-li psaníček hodně, připravíte z nich pěkný výklad. Použijte k tomu stěnu z barevného papíru a na ni psaníčka nalepte. Rodiče dětí pak výlohu obléhají a čtou si, co které děcko si k Vánocům přeje. Je to i jakási analysa trhu, podle které se můžete včas zásobit zbožím, o něž je mezi malým národem největší zájem. Zboží můžete také současně s dopisem poslat na ukázku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít