Co nás čeká v roce 2004

05. ledna 2004, 00:00 - admin
05. ledna 2004, 00:00

LEDENSlužby jako telefonování, internet, právní a poradenské služby podraží o 17 procent, nově budou totiž zdaněny 22procentní sazbou. * Zvýší se spotřební daň u alkoholu, cigaret, benzinu a nafty. * Stoupne cena plynu v průměru o 2,95 a o 3,8 %.

POLITIKA LEDEN

Služby jako telefonování, internet, právní a poradenské služby podraží o 17 procent, nově budou totiž zdaněny 22procentní sazbou. * Zvýší se spotřební daň u alkoholu, cigaret, benzinu a nafty. * Stoupne cena plynu v průměru o 2,95 a o 3,8 %. * Vláda má rozhodnout, komu prodá české doly a jakým způsobem hodlá privatizovat 51% podíl státu v Českém Telecomu. * Vláda má představit plán reformy zdravotnictví.

ÚNOR

Měsíc bude mít 29 dní. * Bude pokračovat proces s B. Snopkovou a I. Svobodou kvůli jejich působení ve firmě Liberta. * V Kolíně bude dostavena automobilka TPCA. * Prezident Českých aerolinií má zveřejnit koncepci rozvoje této společnosti. * Vláda by měla projednat otázku zvyšování nájemného. * Televizní stanice NOVA oslaví 10. výročí svého působení na českém mediálním trhu. * První výročí zvolení Václava Klause prezidentem České republiky.

BŘEZEN

Praha se rozhodne, zda bude usilovat o pořádání olympijských her v roce 2016 či 2020. * 28. března začne platit letní čas. * Na scénu se opět vrátí Mezinárodní den žen - pokud příslušný zákon schválí senát a podepíše prezident. * Mladoboleslavská Škodovka má na trh uvést nový automobil.

DUBEN Muži, kteří si ještě odslouží brannou povinnost, naposledy nastoupí do armády. * V Praze se bude konat hokejové mistrovství světa. KVĚTEN Česko vstoupí do Evropské unie a stane se jejím plnoprávným členem. České firmy získají neomezený přístup na trhy Unie, ale také přestanou být na domácí trhu chráněni cly. * Změní se některé sazby daně z přidané hodnoty: zvýší se ceny komunálních služeb, naopak zlevní například káva a cukrovinky. * Výrobci a dovozci lihovin mají začít kolkovat své zboží. * N a volebním sjezdu KSČM bude svou pozici obhajovat Miroslav Grebeníček - jeho porážka a vítězství reformního křídla by mohly ukončit izolaci politickou komunistů. ČERVEN

Občané budou volit 24 poslanců do Evropského parlamentu. Přesný termín voleb vyhlásí prezident Klaus. * Vláda by měla dohodnout základních body důchodové reformy a předložit je k projednání parlamentu. * V Praze bude do provozu uvedena nová trasa metra - z nádraží Holešovice přes Kobylisy do Ládví. * ČD nasadí do zkušebního provozu rychlovlak Pendolino. * Český fotbalový tým bude v Portugalsku bojovat o titul mistra Evropy.

ČERVENEC

Vláda bude v Poslanecké sněmovně obhajovat výsledky své činnosti. Její hlavní prioritou bude pokračování reformy veřejných financí včetně útoku na šedou ekonomiku. * V plzeňské průmyslové zóně začne vyrábět japonský koncern Daikin Industries, výrobce klimatizace. * Zvýší se spotřební daň z pohonných hmot.

SRPEN

Pro pražské motoristy se otevře tunel Mrázovka, který propojí městský automobilový okruh mezi Zlíchovem a Radlickou ulicí se Strahovským tunelem. * Kolínská automobilka zahájí zkušební provoz. * V Aténách se budou konat olympijské hry. ZÁŘÍ České školství vstoupí do nové etapy - od září by se výuka na základních a středních školách měla řídit novým zákonem, který dá školám více pravomocí.

ŘÍJEN

Skončí letní čas. * Komerční banky přestanou přijímat k výměně haléřové mince, vyměnit je bude možné už pouze v ČNB.

LISTOPAD Budou se konat krajské volby a senátní volby (třetina senátorů). Voliči rozhodnou jak o nových hejtmanech, tak o změnách ve složení Senátu. V obou případech bude své pozice hájit především ODS. Ta zatím ovládá osm krajů a v Senátu bude v doplňovacích volbách obhajovat devět křesel. Konkrétní dny voleb stanoví prezident republiky. PROSINEC**

Poslanecká sněmovna bude schvalovat státní rozpočet na rok 2005. * Začne platit nový jízdní řád Českých drah. Na kongresu ODS bude obhajovat své předsednictví M. Topolánek. * Českou armádu opustí poslední voják základní služby a stane se plně profesionální.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Google překvapil. Kvůli lepším fotkám navrhl vlastní procesor
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Netflix má již 104 milionů předplatitelů. Příští rok hodlá do obsahu nacpat 8 mld. dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít