Co letos nabízíte podnikatelům?

28. dubna 2008, 00:00 - Erich Handl
28. dubna 2008, 00:00

Anketa

Joern Kurzrock jednatel ŠkoFIN

Nabízíme operativní leasing všem cílovým skupinám. Může pro ně být alternativou ke klasickému finančnímu leasingu. Především umožní kratší dobu financování. Průměrná doba smluv fleetových zákazníků v Česku činí 36 měsíců, což zřejmě představuje nákladové optimum. Nemyslíme si, že by výraznější zkracování této doby bylo ekonomicky efektivní.

Současná legislativa však požaduje minimální dobu finančního leasingu 60 měsíců, což je pro řadu firem neúnosné. I proto jsme nabídli inovovaný operativní leasing – program dodatečných služeb, který vychází vstříc potřebám právě menších firem. Měsíční splátky zahrnují amortizaci vozu, úroky, pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, silniční daň, poplatek za rádio a přihlášení vozu. Všechny smlouvy jsou koncipovány jako uzavřená kalkulace s pevnými měsíčními splátkami. Díky tomu má firma vyrovnané měsíční náklady na provoz vozů, ví přesně, kolik ji budou stát v horizontu jednoho, dvou nebo třeba tří let. Totéž platí pro soukromé zákazníky. ŠkoFIN se vydal se svým novým operativním leasingem vstříc všem skupinám.

Operativní leasing budeme jako jediní na trhu schopni uzavřít on-line přímo u všech našich autorizovaných koncernových dealerů, a to do třiceti minut. Podmínky péče o vozový park našich klientů v rámci operativního leasingu budou sjednány přímo u dealera, který bude mít daný park na starosti. Klient tedy uzavře vše včetně smlouvy on-line v pohodlí jednoho autosalonu.

Josef Bezpalec ředitel marketingu ČSOB Leasing

Nově nabízíme finanční leasing MINIMAL 36+ s možností předčasného ukončení financování. Tímto produktem naplňujeme potřeby zákazníků-podnikatelů, kteří si přejí sami volit dobu ukončení své smlouvy, pokud se rozhodli, aby jejich leasing nedoběhl v dohodnutém termínu. Například v případě, kdy již při pořízení vozidla počítají s jeho intenzivním využíváním, kdy pravděpodobně po 36 měsících budou potřebovat vozidlo nahradit novým. Tedy předčasně doplatit leasingové splátky bez negativních dopadů do daňové uznatelnosti nájemného, a tak vozidlo odkoupit a následně prodat.

Tento produkt umožňuje standardně předčasně ukončit leasingovou smlouvu po 36 měsících (uzavřenou na zákonem stanovenou minimální dobu) na vlastní žádost zákazníka. ČSOB Leasing nabízí takové podmínky produktu, kdy zákazník má možnost a ví, ve kterém okamžiku je ekonomicky nejvýhodnější smlouvu předčasně ukončit v prostředí nové daňové legislativy. To je zvláště důležité pro podnikatele. Zákazník má možnost ihned po řádném ukončení leasingové smlouvy financovaný předmět smlouvy odprodat a uvolnit si tak zdroje na případnou další novou potřebnou investici. Produktem lze financovat osobní, užitková i nákladní vozidla, stroje, zařízení a jiné technologie ve 2. odpisové skupině.

Dále nově nabízíme finanční leasing MINIMAL. Jde o krátký leasing se zvýšenou zůstatkovou hodnotou na konci financování, který vychází z ustanovení § 24 odst. 5 Zákona o dani z příjmů. Předností tohoto produktu je doba financování i trvání smlouvy po dobu kratší, než je minimální doba odpisování (od 24 měsíců) podle zákona a nízké splátky.

Jiří Vintr manažer řízení produktů UniCredit Leasing

Nabídku pro podnikatele jsme upravili tak, aby vyhovovala platné legislativní úpravě a přitom splnila i očekávání klientů. Délku leasingové smlouvy jsme prodloužili na minimálně pět let. Pokud to zjednodušíme, klient se v prvé řadě rozhoduje o délce splácení. Produkt, kterým jsme obohatili naši nabídku, se jmenuje Zkrácené splácení a umožňuje klientům splatit pořizovací cenu již během tří nebo čtyř let a dál doplácet pouze symbolické splátky.

Nabídka UniCredit Leasing je komplexní jak z pohledu komodit, které je možné financovat, tak v nabídce různých typů leasingu nebo jiných forem financování. Klient u nás najde také řadu doprovodných služeb – od pojištění až po daňové poradenství.

V průběhu roku nabídku zpestřujeme různými speciálními akcemi. Jednoznačně nejoblíbenější jsou ty, které umožňují snížení celkově zaplacené částky za celou dobu trvání smlouvy. Máme i takové, kdy díky spolupráci s importéry nebo prodejci, případně pojišťovnou zaplatí klient při splácení stejně jako při platbě celé částky najednou v hotovosti. Nyní je aktuální například pro motocykly jakékoliv značky MOTO-Leasing s 0% navýšením.

Markéta Dvořáčková tisková mluvčí GE Money Auto

Pod názvem varioLEASING nabízí GE Money Auto nové unikátní řešení, které zachovává výhody finančního leasingu jako v loňském roce. Navíc s garancí daňové uznatelnosti nákladů.

VarioLEASING je finanční leasing určený pro pořízení nových i ojetých automobilů s akontací od nuly a fixní úrokovou sazbou po celou dobu trvání leasingové smlouvy. Jeho variabilita znamená při zachování daňové uznatelnosti nákladů nejenom individuální nastavení doby splácení od 24 do 84 měsíců, ale také možnost ukončení smlouvy podle aktuálních požadavků podnikatele. Konkrétně řádné ukončení a odkup automobilu za 1000 korun bez DPH, předčasné ukončení smlouvy a doplacení zbylé částky či ukončení splácení hodnoty vozidla a pokračování v platbě pojistného.

Leasingová smlouva se uzavírá na zákonem požadovaných 60 měsíců (pět let). Konstrukce varioLEASINGU ovšem umožňuje, aby klient celou pořizovací cenu vozidla zaplatil již ve 24 vyšších splátkách. Zbývající dobu platí pouze pojistné, nebo leasingovou smlouvu řádně ukončil.

Petr Neužil obchodní ředitel Credium

Novým produktem je operativní leasing v různých varintách a úrovních doprovodných služeb. V ostatních produktech jsme naši nabídku upravili a doplnili dle platné legislativy tak, aby produkty byly konkurenceschopné a vyhovovaly náročným požadavkům našich klientů.

Pro automobily značky Fiat jsme připravili nové obchodní akce. Nabízejí, kromě výhodného financování, prodlouženou čtyřletou záruku pro vybrané modely vozů této značky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít