Co hýbe s Čechy

09. září 2010, 02:00 - Irena Ryšánková
09. září 2010, 02:00

Jako gladiátoři v aréně se zachovaly dvě velké komerční televize, když proti sobě nasadily své talentové show. Staří Římané měli ale na rozdíl od nich smysl pro drama, a tak proti sobě nikdy nebojovali dva muži se stejnou výzbrojí. Nova a Prima mají vkus od Římanů poněkud odlišný, proto se utkaly s totožnými zbraněmi.

Nakonec je to ale docela zajímavý způsob, jak v čelním střetu zjistit, kdo je na tom lépe s diváckou sledovaností. Ta „větší“ televize možná doufala, že převálcuje tu „menší“, ale osud má bizarní smysl pro humor, a tak to všechno dopadlo trochu jinak. Nova jako by už zapomněla, že její mladší sestra ji už jednou porazila – konkrétně při reality show o životě několika vyvolených, kterou Prima nasadila dřív než Nova. I tentokrát šlo o rychlost, i když měřenou spíš v minutách. Nova sice ohlásila, že začne už před osmou, ale nakonec se stejně dostala do lehkého skluzu. Předvedla pak typickou nováckou show, která by se uplatnila i kdykoli jindy, třeba na Silvestra. Jenže tohle byla Talentmanie. Mánie chvílemi až moc manická.

Prima koupila licenci, a tak jsme vlastně sledovali českou verzi „Británie má talent“. Příjemně překvapila Lucie Bílá, která tu rozhodně platí za dámu. Česko-Slovensko má talent je mírnější (skoro by se chtělo říct i kultivovanější), příjemnější a méně v „rauši“. Moderátoři celou show spíš jen doplňují a neunavují výtrysky nezkrotné energie.

Po prvním dílu obou pořadů jsem z monitoru sledovanosti snadno rozeznala, kdy na Nově vstoupily do pořadu reklamní pauzy – nutno dodat s fatálními následky. Nováci totiž přepnuli na show Primy a vydrželi se na ni dívat až do konce.

Zatím to ale nevypadá ani na palec dolů, ani na palec nahoru. Nezdá se, že někoho odtáhnou z arény ani že se někdo stane miláčkem davu. A je možné, že dav tahle nová show exhibicionistů s „talentem“ přestane brzo bavit.

Necháme se překvapit, jestli bojovníkům vydrží jejich nasazení i dílčí výhry a jestli pro ně ten jejich gladius nebude nakonec příliš těžký.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít