Co doporučují odborníci?

21. března 2005, 00:00 - admin
21. března 2005, 00:00

anketa Profitu Marie Petrovová, vedoucí řízení retailu Komerční banky Mluvíme-li o volných penězích, kterými klient disponuje, v každém případě bych je rozdělila na dvě části. Tu první by měla představovat rychle použitelná finanční rezerva, druhou částí by pak byly ty peníze, které chce klient použít až v pozdějším období, možná i za několik let.

anketa Profitu

Marie Petrovová, vedoucí řízení retailu Komerční banky

Mluvíme-li o volných penězích, kterými klient disponuje, v každém případě bych je rozdělila na dvě části. Tu první by měla představovat rychle použitelná finanční rezerva, druhou částí by pak byly ty peníze, které chce klient použít až v pozdějším období, možná i za několik let.

Záleží na každém, jakou část peněz použije coby onu „rychlou rezervu“. Pokud nechcete mít peníze uloženy na běžném účtu, pak je vhodným instrumentem některý z konzervativnějších fondů, jako je IKS Peněžní trh nebo IKS Dluhopisový.

U části peněz, které mají sloužit pro časově vzdálenější spotřebu, je také celá řada variant, jak je zhodnotit. Vhodnou variantou je například světový garantovaný fond Max, který dává jistotu návratnosti vložených peněz. Další možností jsou například smíšené nebo akciové fondy, jako například IKS Balancovaný.

Jiří Eigel, ředitel distribuční sítě Živnostenské banky

Rozhodně bych významnou část prostředků vložil do některého ze strukturovaných vkladů, protože se jedná o produkty s poměrně zajímavým výnosem, ochranou proti ztrátám a střednědobým horizontem (do pěti let). Osobně jsem spíše konzervativní investor, takže bych doporučil rovněž dluhopisové podílové fondy a fondy peněžního trhu. V případě delšího investičního horizontu bych uvažoval o některém z produktů investičního životního pojištění, které kromě výnosu z investiční složky nabízejí i základní pojistnou ochranu a možnost odpočtu části investice z daní.

Petr Zapletal, předseda představenstva a generální ředitel Investiční společnosti ČS

Základem rozhodnutí, do čeho investovat, je dobrý plán. Ten je takový, který nemusíme předělávat každý měsíc podle toho, co se právě stalo (změna úrokových sazeb v bance, nenadálý růst ceny některé akcie a podobně). Pokud má klient s takovým plánem problémy, je nejlepší zajít za odborníkem. Ten mu poradí, jak nejlépe rozložit investice mezi vhodné investiční nástroje, kterými jsou pro bonitní klienty fondy peněžního trhu, dluhopisové a akciové, dále například hypoteční zástavní listy nebo přímo akcie.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít