Civilizace jde do kopru

28. května 2010, 11:40 - (red)
28. května 2010, 11:40

Kapitola 229

Hokej v kampani * Zelená pravda * Víra hory přenáší * Úpadek mravů

Hokej v kampani

V momentě, kdy rozhodčí odpískal finálový hokejový zápas mezi Českem a Ruskem, Jaroslav Tvrdík a Ivan Langer začali okamžitě plánovat, jak zneužít zlaté hochy v kampani.
Den po návratu mistrů světa do Prahy se Jaromír Jágr setkal s lídrem ODS Petrem Nečasem. Po schůzce vyjádřil plnou podporu ODS a popřál jí vítězství ve volbách. „Byl bych rád, abychom se za pět deset let neocitli tam, kde je dnes Řecko, a aby volby vyhrála strana, která to má vyhrát. Každá strana dělá chyby, ale já jsem vždy podporoval občanské demokraty,“ řekl hokejista Jágr. Po tvrdém zákroku ruského obránce Alexeje Jemelina mu asi vypadl z hlavy nedávný výrok pro rádio Hey, že jeho nejoblíbenějším politikem je Miloš Zeman, protože je prý ohromně chytrý a má vynikající vyřídilku.
ČSSD na úlovek ODS zareagovala o den později. Slávista Jiří Paroubek přemluvil slávistu Vladimíra Růžičku, aby podpořil jeho stranu. Ten na nabídku ochotně kývl. „ČSSD je jedinou stranou, která má připravený skutečně propracovaný program podpory sportu. Pokud chceme, abychom měli v budoucnosti znovu důvod oslavovat podobné úspěchy, jako je ten náš z Německa, musí se ve sportu celá řada věcí změnit,“ prohlásil trenér národního týmu.
Kdyby čeští hokejisti z mistrovství světa vypadli, nikdo z politiků by se nechtěl s členy týmu nikde ukazovat. Opět se prokázala úroveň politiky i inteligence hokejistů.

Zelená pravda

Už jsme si zvykli, že sliby politiků nemají s pravdou nic společného. V české politice však existuje jedna výjimka – Strana zelených. Ta se nestydí říkat pravdu. Zelení před volbami sestavili čtyřlístek priorit. Jedna z nich zní: zelená ekonomika přináší čistý zisk. Ano, majitelé solárních elektráren, k nimž patří mnoho významných politiků a státních úředníků skrytých za akciemi na doručitele, opravdu podnikají bez rizika a mají zákonem zaručený čistý zisk. Kdyby Strana zelených chtěla být ještě pravdomluvnější, měla by změnit zmíněnou prioritu na „zelená ekonomika, čistý tunel“.

Víra hory přenáší

Americký server TechEye se pozastavil nad zničujícími účinky vstupu do armády. Manželka jednoho amerického vojáka prý přesvědčila svého hrdinu, že jejich černé miminko vypadá tak, jak vypadá, protože je počala při promítání 3D pornofilmu s černošským hercem v hlavní roli. TechEye dovozuje, že to musel být skutečně dobrý film.
Manžel – voják a běloch – čelil této intelektuální výzvě se zdviženým hledím, snad až příliš připomínajícím film Já, mé druhé já a Irena s Jimem Carreym v hlavní roli. Z armády je zřejmě zvyklý na ledacos, co se vzpírá zdravému rozumu. Navíc pokrok se zastavit nedá a nikdo neví lépe než on, jakými dosud netušenými technologiemi disponuje armáda. Manželčin příběh spolkl i s navijákem, byť se mu přece jen na chvilku vzpříčil v krku: „Vím, že je to divné, ale 3D filmy jsou velmi realistické. A s dnešními technologiemi je možné všechno.“
Asi má pravdu, že je možné všechno. Právě s takovými vojáky je určitě možné dobýt svět. Možné to je, ale nikoli reálné.

Úpadek mravů

Dle šéfa dopravní policie zůstane 95 procent přestupků nevyřešených na místě nepotrestaných. Řečeno jinak, řidiči, nejsou-li přistiženi in flagranti, se vymlouvají, že neřídili oni, ale osoba jim natolik blízká, že její újmu by cítili jako vlastní. Tuto nablblou výmluvu prý používá téměř celá Evropa. Výjimku prý tvoří Němci a Holanďané.
Lidsky by šlo výmluvu pochopit v případech překročení rychlostních limitů „o fous“. Tam, kde se ještě policie nevrátila k nepsané, ale důstojné benevolenci. Hanba je to však v případech značných, tudíž úmyslných překročení rychlostních limitů spojených často s agresivitou až pirátstvím.
Doba se mění a obyvatelstvo zesrabuje. Dříve sloužil odkaz na „paragraf sto odstavec dva“ trestního řádu (obsahující tuto formulaci) navzdory velkému řevu estébáků jako legální cesta k nevypovídání při výsleších motivovaných politicky. Dnes se stejným způsobem „novodobí hrdinové“ zbaběle vyhýbají důsledkům svých činů. Chová-li se tak víceméně celá Evropa, není divu, že jde jako civilizace do kopru.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víkend bude plný prázdnin: trošku volna a více času
Servisní prohlídka auta na zimu: Kolik stojí a na co se zaměřit
Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Nejsme napojení na ruskou vládu, říká Kaspersky a poskytne důkaz
Opustí AMD s GPU továrny GlobalFoundries? Čipy Navi na 7 nm má prý vyrábět TSMC
Bixby 2.0: hlasový asistent Samsungu se rozšíří i do ostatních zařízení, půjde přes něj ovládat ledničku
Google Pixel 2 je v Česku, ale stojí pořádný balík
Logitech MX Master 2S: jak jednou myší ovládat tři počítače (vyzkoušeno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít