Čína místo Mexika. Ford mění plány na novou továrnu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Čína místo Mexika. Ford mění plány na novou továrnu

, čtk,
Čína místo Mexika. Ford mění plány na novou továrnu
Zdroj: Jiří Červenka

Americká automobilka Ford Motor bude od roku 2019 vyrábět malé automobily Focus pro severoamerický trh v Číně, místo dříve plánovaného Mexika. Podnik tak bude poprvé vyvážet automobily z Číny do Spojených států, uvedla agentura AP. Ford se v lednu rozhodl zrušit plán výstavby továrny na výrobu vozů Focus v Mexiku, když prezident Donald Trump firmu podrobil ostré kritice kvůli přesouvání produkce do Mexika.

Firma v lednu uvedla, že místo výstavby nové továrny využije k výrobě vozů Focus pro severoamerický trh kapacity jiného závodu v Mexiku. Později však dospěla k závěru, že vhodnějším místem pro tuto výrobu je Čína. Tam již Ford automobily Focus vyrábí pro místní trh.

Vývoj akcií Fordu:

Ford Motor Chart

Automobilka dnes upozornila, že její rozhodnutí nepovede k zániku pracovních míst ve Spojených státech. Detroitská továrna, která automobily Focus nyní vyrábí, bude v příštím roce převedena na produkci vozů Ford Ranger a Ford Bronco.

Donald Trump děkoval Fordu za zrušení plánů na továrnu v Mexiku. Takhle si to asi nepředstavoval. Místo v USA vyroste továrna v Číně.

Prezident globálních aktivit automobilky Joe Hinrichs uvedl, že výroba vozů Focus v Číně firmě ušetří miliardu dolarů (23,6 miliardy korun). Tato částka zahrnuje úsporu půl miliardy dolarů spojenou se zrušením plánu na výrobu v Mexiku.

Přečtěte si také:

Šéf Fordu Fields přišel o důvěru. Automobilku povede odborník na nábytek

Prodej automobilů v USA se i v květnu dál propadal

VW spouští s čínským partnerem projekt za 17,4 miliardy. Ročně vyrobí sto tisíc elektromobilů