Chřipková dezinformace

07. května 2009, 17:14 - (red)
07. května 2009, 17:14

Kapitola 176

Svinská politika * Každá vláda má padnout! * Právní pojišťovny?

Svinská politika

Prasečí chřipka mutuje. Pro některé Izraelce je i slovo prase nekošerné a zřejmě trpí dojmem, že mexická chřipka by už košer byla. Jejich starosti na naši hlavu!
Virus však má blíže k prasatům, nikoli k Mexičanům. To vědí chytří eurounijní zemědělci, proto se bojí, že ta jejich krásná europrasata už nebude chtít nikdo sežrat! A proto se připitomělá korektnost jakási projevila i zde a pokouší se názvem „nová chřipka“ odvést pozornost neutrálně někam jinam. To je ovšem svinská politika. Ptačí chřipka nebyla pojmenována ptačí jenom z rozmaru, ale proto, že tak byl indikován její důležitý rys. Toto varování by se však přejmenováním prasečí chřipky ztratilo. Proto je nutno tyto pokusy odmítnout jako dezinformaci!

Každá vláda má padnout!

Každá vláda má dříve nebo později padnout. Rozhodně nejpozději v okamžiku, kdy důvody pro její udržení zná již jen ona sama. Vlády podobně jako otroci většinou fungují, jen když nad nimi práská bič. V tomto případě demokratický, ale bič. Ostatně ministři by měli dle názvu sloužit, nikoli vládnout. Proto by bič měli mít opravdu v rukou lidé. Geniálně však vyjádřil skepsi vůči demokracii anonymní sprejer: „Kdyby volby mohly něco změnit, už by je dávno zrušili.“
Tato vláda padla právem, už jen kvůli excesům premiéra! Naposledy Mirek Topolánek na tiskové konferenci po jednání vlády o extremismu prohlásil, že na rozdíl od Langerova dělení extremismu na pravicový a levicový jeho pojetí spočívá v tom, že „extremismus je prakticky jenom levicový“.
V tom případě je zřejmé, na jaké pozici je, když rozhlížeje se, nic kromě levicového extremismu nevidí. Opravdoví extremisté však toho mají mnoho společného, protože u nich nejde o ideu, ale stav mysli. Extremista je člověk, který ostatním vnucuje nějaký póvl, o nějž nikdo nemá zájem. Jednou je to světová revoluce z východu, podruhé demokracie ze západu. Je-li to však prosazováno silou, vyjde to nastejno!
Místo divení se podívejme extremistické avantgardě na zoubek. Nynější neokonzervativci se snaží ovlivňovat světové dění (především v ropných oblastech) exportem opravdu svérázného, poněkud krvavého pojetí demokracie. V mládí to však bývali extremisté ultraleví, koketující s trockismem a bůh ví čím ještě. Jak je vidět, skuteční extremisté si nedělají hlavu s použitou ideologií – hlavně, že to jsou oni, ta avantgarda!
A proto se díky extempore s prázdným a falešným Topolem dopracováváme k již hlubokému porozumění jednomu z nejčistších vtipů, co existují. To sestupuje čerstvý irský přistěhovalec z lodi na přístavní molo a hned se táže imigračního důstojníka: „Máte tady vládu?“ Důstojník je nejprve překvapen, pak přitaká. „Tak já,“ bez dalšího tázání zřetelně deklamuje Ir, „tak já jsem proti!“

Právní pojišťovny?

S právními záležitostmi to je jako s božím dopuštěním. Člověk k tomu přijde, zlého nic netuše. A najednou potřebuje právního zástupce, a bůh ví na jak dlouho, což znamená pořádný průvan v peněžence. Nakonec se může stát, že kauzu vyhraje – a zkrachuje.
Řečeno jinak, spravedlnost je v tomto pojetí dostupná pouze těm, kteří na to mají. Finanční náročnost složitých právních úkonů lze zhruba porovnávat s náročností lékařských – na ty jsou však občané povinně pojištěni. Kdyby tomu tak nebylo, byla by devastace postižených podobná. Vítěz právních sporů, podobně jako pacient vyléčený z těžké choroby, by pravidelně končil jako bezdomovec.
Je s podivem, že zatím neexistuje žádný pojistný produkt. Například pojištění pro případ pasivní účasti v právní záležitosti. Jistě je zde mnoho úskalí, ale zdá se, že by bylo vhodné prozkoumat jejich řešitelnost. Vždy je třeba mít na paměti, že by se člověk mohl stát onou vzdálenou entitou, na jejíž existenci je vystavěn následující vtip.
Mladý Lawson se přiženil do rodiny proslulého advokáta Falka. A papá Falk dal mladému jako svatební dar krásnou kauzu k zastupování. Mladý Lawson se snažil a už za půl roku se šťastně běžel pochlubit: „Papá, já tu kauzu vyhrál!“ A starý Falk sprásknul ruce: „No to ještě chybělo, takový nébich v rodině! Vždyť ta kauza tě mohla ještě dobrých deset let slušně živit!“

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít